Облгази можуть підняти тариф на доставку газу

Поділитися:

До січня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг повинна встановити нові тарифи для операторів газорозподільних систем. Глава «Оператора ГТС України» зазначив, що в умовах рекордних ринкових цін на газ може призвести до їх різкого здорожчання.

«У тарифі облгазів на сьогодні передбачена ціна (для закупівлі газу на виробничо-технологічні втрати) по 7,4 грн/куб. м, а ціна на ринку вже 21 грн. До січня регулятор повинен встановити новий тариф. Питання: яку ціну на газ регулятор буде закладати в тариф? Якщо 21 грн, то це буде дуже значне зростання тарифів на розподіл газу для населення. Думаю, політично це неможливо», — сказав Макогон.

У той же час він пояснив, що у випадку збереження ціни на рівні 7 грн/куб. м облгази не зможуть купити і забезпечити себе необхідним обсягом ресурсу, і будуть відбирати його з магістральних мереж. Наразі обговорюються різні варіанти вирішення цієї проблеми.

Нагадаємо, глава НАК «‎Нафтогаз України»‎ Юрій Вітренко заявив, що незважаючи на зростання цін на блакитне паливо, в українських підземних сховищах газу (ПСГ) накопичені достатні запаси на опалювальний сезон.

Водночас у Мінрегіоні заявили, що станом на початок вересня в країні проведені практично всі підготовчі роботи, які були заплановані до опалювального сезону.

Читайте також
22 Травня 2024 року - 10:41
У Комітеті з питань економічного розвитку під керівництвом Голови Комітету...
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила