Новий податок на продаж авто: що зміниться для українців

Поділитися:

В Україні набув чинності новий закон про зміни до Податкового кодексу. Його ще 21 травня схвалив президент і він збільшує податок на продаж автомобілів.

На думку авторів документа, він повинен вивести з “тіні” ринок професійних продавців авто.

Разом з тим, як розповів в п’ятницю, 29 травня, в коментарі РБК-Україна директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко, інтереси звичайних автомобілістів навряд чи будуть обмежені цим законом.

Йдеться про сплату податку на продаж третього транспортного засобу в рік. Раніше в разі продажу або обміну протягом року третю і наступну авто необхідно було сплатити державі 5% його вартості, тепер же – 18%.

Цей податок стосується не тільки легкових автомобілів, але і будь-якого іншого транспорту, зокрема причепів, мопедів і мотоциклів, пояснив експерт, додавши, що в рамках нового закону у таких “тіньових продавців” є два виходи – якщо людина займається “підприємницькою діяльністю”, викуповує автомобілі, потім ставить на облік на себе, потім знову перепродує, то зрозуміло, що зараз у цієї людини два виходи: або платити цей прибутковий податок, або зареєструватися як ФОП, який займається торгівлею автомобілями і платити податки, – сказав він.

Директор асоціації також підкреслив, що звичайний автомобіліст, який не займається продажем транспорту, не змінює машини занадто часто.

Нагадаємо, президент 21 травня підписав законопроект №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві».

Підписаний документ впроваджує міжнародні стандарти податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо