Нові штрафи за перевантаження торкнуться і відправників вантажів

Поділитися:

Міністерство інфраструктури України пропонує підвищити штрафи за порушення вагових норм. Так, з ініціативи відомства покарання за надмірну вагу хочуть збільшити до 100 тисяч гривень. За словами фахівців міністерства такі штрафи торкнутися не тільки перевізників, а й відправників вантажів.

Представники Асоціації міжнародних перевізників в Одеській і Миколаївській областях говорять, що головним «замовником» руйнування українських автодоріг є не водій великовантажам, а той, хто його завантажує. Сьогодні ж системи WiM (зважування в русі), які встановлюються на більшості автомагістралей, фіксують лише автомобіля-порушника і штрафують його власника.

«Чий вантаж – ці системи не бачать. Необхідно вдосконалювати весь ланцюжок штрафу, щоб частина санкцій лягала на автоперевізника, а частина – на вантажовідправника. Зараз у Верховній Раді лежить два законопроекти, які повинні виправити ситуацію і притягти до відповідальності також того, хто відправляє вантаж », – пояснив експерт Асоціації.

Багато аналітиків запевняють, що як тільки Верховна Рада прийме законопроекти, які дозволять залучити до відповідальності вантажовідправників, системи WiM почнуть працювати повністю в автоматичному режимі за принципом системи камер фіксації перевищення швидкості. Сьогодні ж дані з WiM передаються в Укртрансбезпеку, яка виписує штраф. У більшості ж країн ЄС, США та ін. WiM автоматично штрафують порушників без залучення до процесу людини.

Нагадаємо, що недавно в Міністерстві інфраструктури України оприлюднили законопроект, який в разі свого прийняття здатний перевернути всю систему вітчизняних перевезень. Зокрема, уряд збирається перевести систему пасажирських перевезень на європейські стандарти, що звичайно ж передбачає відповідний контроль за їх якістю та безпекою.

Раніше повідомлялося, що за інформацією європейських ЗМІ, Європейський Союз збирається ще більше підсилити обмеження на викиди автомобілів в атмосферу

Відомо, що Європейська комісія пропонує, щоб до 2030 року середні викиди вуглекислого газу від нових автомобілів були на 50% нижче рівня 2021 року. Так, поточний план блоку передбачає скорочення на 37,5% до 2030 року в порівнянні з рівнями 2021 року.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
14 Листопада 2022 року - 19:38
30 вересня російський фюрер путін з пафосом заявив про «приєднання»...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ