«НКРЕКП передасть інформацію про власників енергооб’єктів в РНБО» — член НКРЕКП

Поділитися:

Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року «Про заходи щодо нейтралізації загроз в енергетичній сфері». Відповідний указ №452/2021 оприлюднений на сайті президента України.

Контроль за виконанням рішення покладено на Секретаря РНБО. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Серед доручень Кабінету міністрів: в двотижневий термін здійснити аналіз структури власності всіх операторів систем розподілу електричної енергії і постачальників універсальних послуг і встановити реальних кінцевих бенефіціарних власників таких суб’єктів господарювання; здійснити перевірку достатності виконаних заходів по відділенню діяльності всіх операторів систем розподілу електричної енергії від діяльності з постачання електричної енергії та вжити заходів щодо недопущення функціонування вертикально інтегрованих суб’єктів господарювання.

Кабміну разом з Фондом державного майна до 31 серпня 2021 року доручено: виключити з переліку об’єктів великої приватизації державної власності і переліку об’єктів малої приватизації державної власності що належать державі пакети акцій операторів систем розподілу електричної енергії з подальшим визначенням Міністерства енергетики України органом управління такими пакетами акцій.

До 31 січня 2022 року доручено: активізувати роботу з повторного укладання договорів експлуатації/ оренди газорозподільних систем державної форми власності; забезпечити проведення інвентаризації об’єктів газопостачання всіх форм власності, які використовуються для розподілу природного газу.

До 31 грудня 2021 року спільно з ФДМУ, АМКУ і НКРЕКП доручено — забезпечити проведення в установленому порядку позапланових перевірок діяльності суб’єктів господарювання у сфері розподілу природного газу в частині належного зберігання об’єктів газорозподільних систем державної форми власності.

Рішення РНБО, зокрема, передбачає передачу в управління «Нафтогазу» компанії Донецькоблгаз.

Кабміну також доручено розробити ряд законопроектів, серед яких: про заміну «зеленого» тарифу; про створення енергетичної біржі для продажу електроенергії за двосторонніми аукціонами; про корпоратизацію «Енергоатому»; про передачу боргів облгазів.

Крім того РНБО наполягає на розробці плану встановлення справедливої ​​вартості електроенергії для побутових споживачів, перейти від товарного до фінансового механізму ПСО, ввести покарання за безоплатне споживання е/е і несвоєчасні розрахунки між учасниками ринку електроенергії.

Подробиці теми розповіла член НКРЕКП Ольга Бабій в ефірі телеканалу «‎Перший Діловий».

«Ті питання, які оголошені в указі, наприклад, дотримання вимог відокремлення, коли постачальник відділений від оператора системи розподілу — вони вже виконані і ми вже перевіряємо дотримку, їх виконання уповноваженими представниками цих компаній. Так, дійсно, є певні порушення, але я розумію, що указ буде стосуватись саме посилення вимог відокремлення до розділення впливу по власності. У наказі є також доручення підготувати інформацію, хто володіє безпосередньо операторами системи розподілу, хто володіє постачальниками, і чи є між ними зв’язки. Інформація в нас є в НКРЕКП, і ми цю інформацію зараз готуємо для передачі РНБО», — розповіла член НКРЕКП.

За словами члена НКРЕКП, значна частина державного майна знаходиться в управлінні облгазів. На її думку, важливо змінити форму користування державними мережами, для того, аби уникнути зловживання під час утворення тарифів.

«Щорічно, коли ми перевіряємо облгази, дійсно, у них в управлінні є певна частина державного майна, відповідно до певних договорів. Ми під час планових перевірок перевіряємо дотримання ними умов зберігання цього майна. Якщо форма користування цих державних мереж для цих облгазів буде змінена — ми долучимось до цього процесу як регулятор. Це важливо для тарифоутворення, щоб не було завищення витрат та інших процесів», — заявила вона.

Нагадаємо, НКРЕКП ввела обмеження для трейдерів електроенергії.

Також ми повідомляли про те, що що НКРЕКП прийняла рішення встановити максимальні граничні ціни на балансуючу електроенергію на рівні не вище за ринок «‎на добу вперед»‎.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ