Нерозмитнений газ продаватимуть на біржі

Поділитися:

«Укртрансгаз» та «Українська енергетична біржа» дозволили продавати нерозмитнений газ.

Як повідомляють в «Укртрансгазі», таку можливість замовникам послуг українських газосховищ надано з 1 листопада. Йдеться про реалізацію нерозмитненого блакитного палива, що зберігається у режимі митний склад, на електронній платформі «Української енергетичної біржі».

Фахівці вже протестували системи обох компаній. Також розпочали прийом заявок на акредитацію від учасників ринку, які хочуть взяти участь у торгах.

Зазначається, що це важливо, у першу чергу, для компаній, які є нерезидентами, які за традицією користуються можливістю зберігати паливо, імпортоване в Україну, до 1095 днів без сплати митних платежів та податку на додану вартість.

Нова послуга доповнює запроваджену навесні опцію біржових торгів розмитненим газом. Уперше сервіс дасть можливість іноземним трейдерам торгувати паливом на українській біржі, наголошують в «Укртрансгазі».

Зокрема, послуга також запобігає участі у торговельних операціях недобросовісних контрагентів із непідтвердженими активами.

«Найголовнішою перевагою нової послуги Оператора та УЕБ є безпека учасників торгів. Розроблений алгоритм дає змогу уникнути будь-яких ризиків, пов’язаних із передачею газу чи переведенням коштів», – повідомили в «Укртрансгазі».

Нагадаємо, що прем’єр Денис Шмигаль запевняє, що опалювальний сезон пройде без відключень газу.

Також ми писали, що «Газпром» відмовляється від потужностей транзиту газу через Україну на 2022 рік.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ