НБУ продовжує політику лібералізації: зросли ліміти щодо виведення грошей за кордон

Поділитися:

На сайті Національного банку України повідомили, що населенню вдвічі збільшили е-ліміт на закордонні інвестиції і розміщення коштів на іноземних рахунках. Так, нове обмеження – 200 тисяч євро.

НБУ підвищив е-ліміт для таких операцій фізичних осіб:

  • здійснення інвестицій за кордон
  • розміщення коштів на власних закордонних рахунках;
  • переказ коштів за договором страхування життя;
  • надання позики нерезидентам.

«За оцінками Національного банку, це рішення в напрямку валютної лібералізації не матиме істотного впливу на функціонування валютного ринку України, в тому числі з урахуванням того, що фізичні особи вже понад рік мають можливість купувати безготівкову іноземну валюту без будь-яких зобов’язань і підстав. У 2020 році фізичні особи в межах e-ліміту перерахували за кордон близько 274 млн євро. Ця сума менше середньоденного обсягу торгів на міжбанківському валютному ринку », – кажуть в НБУ.

Слід зазначити, що повне зняття електронного ліміту на здійснення фізичними особами інвестицій за кордон стане можливим тільки після того, як остаточно ухвалять пакет законопроектів щодо протидії BEPS (Плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування).

Нагадаємо, що в Комітеті НБУ по монетарній політиці прийняли рішення не міняти облікову ставку як мінімум до березня поточного року. Вона залишиться на рівні 6%. Про це повідомили в прес-службі національного регулятора. З 10 членів комітету 8 підтримали рішення.

Раніше повідомлялося, що Нікопольський завод феросплавів – НЗФ, який знаходиться в Дніпропетровській області, відзначився збільшенням власної інвестиційної програми в рамках реалізації нових проектів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Травня 2021 року - 21:01
Загальнодоступні дані – це знеособлена інформація
17 Травня 2021 року - 20:02
Нині в США діють антидемпінгові мита на китайську сталь за...
17 Травня 2021 року - 17:43
Йдеться про старт заявок, які згодом будуть брати участь у...
17 Травня 2021 року - 17:18
Зокрема, стало відомо, що до закінчення будівництва потрібно прокласти всього...