НБУ констатує зростання пропозиції на валюти на ринку

Поділитися:

Ситуація на валютному ринку в Україні стабілізувалася, а курс долара після різкого зростання в березні пішов вниз. Про це глава Національного банку України Яків Смолій сказав під час звіту у Верховній Раді України.

Глава НБУ зазначив, що в березні спостерігався сплеск попиту на валютному ринку України, у зв’язку з чим НБУ продав з резервів 2,2 млрд доларів. Як результат, ажіотаж спав вже в квітні.

За його словами, чиста пропозиція валюти зараз значно вище, ніж було в лютому, до спалаху епідемії коронавирусной інфекції нового покоління.

«Курс гривні дещо зміцнився, а НБУ відновив обережну покупку валюти в міжнародні резерви», – сказав він.

Смолійтакже підкреслив, що НБУ оперативно вирішив проблему нестачі готівкової валюти, яка виникла в зв’язку з перебоями з авіаперевезеннями, забезпечивши поставки готівкового долара і євро в Україні.

«Результат: ми дали банкам понад 550 млн доларів і 42 млн євро і повністю задовольнили їх попит на готівкову валюту. Зараз проблем з отриманням валютної готівки в касах банків немає », – додав глава Центробанку.

Як повідомлялося раніше, ф’ючерси на нафту марки Brent з поставкою в липні в середу вранці, 13 травня, під час торгів впали в ціні до 29,54 долара за барель.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ