НБУ фіксує зменшення обсягів ОВДП на внутрішньому ринку

Поділитися:

Обсяги державних запозичень на первинному ринку істотно знизилися. Про це повідомляють у випуску новин “Першого Ділового” телеканалу, посилаючись на заяву наглядової ради НБУ.

За два аукціони з початку квітня бюджет отримав лише 1,3 млрд гривень і 49 млн доларів. При цьому середньозважена ставка за гривневими позиками становила 9,38%, тоді як місяцем раніше досягала майже 11%.

Крім цього, обсяг ОВДП розміщених на внутрішньому ринку з початку року склав лише чверть від запланованих на 2021 рік. Тоді як, на зовнішньому ринку запозичення взагалі не здійснювалися.

У Наглядовій раді Нацбанку заявляють, що це посилює ризики фінансування держбюджету. Україна повинна активізувати переговори з Міжнародним валютним фондом та іншими фінансовими партнерами.

Слід зазначити, що днями глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що Україна на слизькому шляху фіскального витіснення. Тому обсяг держоблігацій у власності банків майже на 5% перевищив безпечний ліміт і досяг позначки в 39,6%.

Нагадаємо, що в Національному банку України заявляють, що шукають варіанти використання цифрової гривні для її запуску. За словами глави НБУ Кирила Шевченка, мова йде про такі способи використання, де е-гривня була б найбільш корисною для громадян, учасників ринку та держави.

Раніше повідомлялося, що глава Національного банку України зробив заяву, в якій йшлося про перевищення допустимої кількості ОВДП у портфелі банків. Так, портфель ОВДП має становити не більше 35%, а інакше країна невблаганно рухається в бік так званого фіскального витіснення.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 22:46
Станом на зараз підписано 217 таких договорів
9 Травня 2021 року - 21:43
Все це заплановано в рамках «Великої приватизації»
9 Травня 2021 року - 21:14
Йдеться про обставини розірвання орендного договору та роль у цьому...
9 Травня 2021 року - 20:16
Одна з причин — постійне і навмисне заниження показників лічильників,...