Нацбанк прогнозує інфляцію до 10%

Поділитися:

У Національному банку прогнозують зростання інфляції у понад 10% річних. Як пояснили НБУ, це може статися найближчим часом, однак восени цього року після досягнення свого піку інфляція піде на спад у зв’язку з надходженням нового врожаю і корегуванням світових цін на енергоносії. Підвищення облікової ставки і згортання антикризових заходів – також зможуть утримати у подальшому інфляцію від зростання.

У Нацбанку зауважують, що ріст інфляції почне сповільнюватися наприкінці поточного року, а вже у 2-му півріччі наступного року повернеться до 5% та надалі перебуватиме приблизно на цьому рівні.

Раніше ми повідомляли, що в Національному банку заявляють, що остаточне рішення Міжнародного валютного фонду щодо кредиту для України буде ухвалене на початку серпня. Йдеться про отримання 2,7 млрд доларів у рамках додаткової емісії.

Також Україна здійснить дорозміщення євробондів із кінцевим терміном їх погашення у 2029 році на пів мільярда доларів, пишуть ЗМІ, посилаючись на джерела у банківських колах. Відомо, що орієнтовна прибутковість додаткового траншу – 6,625% річних.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Липня 2021 року - 14:17
Такі прогнози пов'язані з опитуванням, проведеним нацрегулятором
27 Липня 2021 року - 13:54
Відомо, що державний бюджет щороку недоотримує до 300 мільярдів гривень
27 Липня 2021 року - 13:41
Щоб газ не відключили, потрібно буде встановити лічильник
27 Липня 2021 року - 13:18
Про плани на майбутнє співробітництво президент Джо Байден