Нацбанк погіршив прогноз по інфляції

Поділитися:

У прес-службі Національного банку України (НБУ) повідомили, що зростання споживчих цін до кінця 2021 року становитиме 7%. При цьому в жовтні минулого року НБУ давав прогноз на інфляцію на рівні 6,5%.

Відомо, що прискорення інфляції в першому півріччі буде визначатися швидким споживчим попитом, подорожчанням енергоносіїв і гірше торішнім урожаєм сільськогосподарських культур.

“Крім того, зростуть виробничі витрати бізнесу, зокрема на оплату праці. Темпи зростання адміністративно регульованих цін будуть залишатися високими внаслідок підвищення акцизів на тютюнові вироби і подорожчання електроенергії”, – відзначили в Нацбанку.

Нагадаємо, що Національний банк України опитав українські банківські структури про їх прогнозах на наявність грошових коштів для позик жителям країни і бізнесменам. Опитування продемонструвало оптимізм банкірів в 2021 році. Про це повідомляє прес-служба Центробанку.

Раніше повідомлялося, що Розрахунковий центр Нацбанку України впровадив на ринку капіталів новий сервіс – «РЕПО з контролем ризиків». Сервіс був запущений 21 січня. Про це інформує прес-служба НБУ.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2021 року - 22:37
Пільги у 100% передбачені для учасників бойових дій - Мінсоцполітики.
28 Лютого 2021 року - 21:12
В'їзд авто з номерами невизнаної республіки на українську територію заборонять...
28 Лютого 2021 року - 20:40
Безвізовими стануть для українців Гренада і низка карибських островів.
28 Лютого 2021 року - 13:59
Законом вводиться два самостійних види (форми) роботи - повна і...