Нацбанк не знижуватиме облікову ставку

Поділитися:

Національний банк України пообіцяв не знижувати облікову ставку у межах своєї подальшої політики на фінансовому ринку України. Про це повідомив член правління Нацбанку Сергій Ніколайчук.

За його словами, НБУ склав новий прогноз на тлі очікувань, що інфляція протягом року поступово знижуватиметься.

«Ми очікуємо, що цього року вона знизиться до 7,7%, а вже в середині наступного року ми увійдемо до цільового діапазону 5% ± 1 п.п.», – зазначив він.

Також він уточнив, що НБУ у своєму прогнозі передбачає дещо швидшу деескалацію — протягом першого кварталу. Відповідно до цього сценарію облікова ставка має бути підвищена до 10% у січні та ще додатково до 11% на березневому засіданні. Проте остаточний вердикт із цього питання винесуть у березні.

«Але хочу наголосити, що це підвищення до 11% у березні, яке закладено у наш макроекономічний прогноз, не є нашим зобов’язанням. Рішення прийматиметься на початку березня з урахуванням розвитку ситуації протягом лютого», – сказав він.

Нагадаємо, що згідно з оновленими статистично даними Національного банку України, регулятор менше ніж за тиждень (7-11 лютого 2022 року) купив 253,2 мільйона доларів на міжбанку, а продав 50 мільйонів доларів.

Повідомляється, що з оголошеної суми 80 мільйонів доларів придбано за допомогою проведення інтервенцій з вибором кращої ціни валюти, а решту (173,2 мільйона доларів) купив.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо