Нацбанк буде купувати менше валюти на міжбанку

Поділитися:

Національний банк вирішив у період 1 серпня – 31 грудня 2021 року зменшити у чотири рази щоденну купівлю валюти на міжбанківському валютному ринку для міжнародних резервів – до 5 мільйонів доларів.

Зазначається, що це – трохи більше ніж 1% від середньоденного обсягу операцій на міжбанку, а відтак – не перешкоджатиме ринковому курсоутворенню. У НБУ констатують, що у 20201 році ситуація на валютному ринку покращилася, і, відповідно, збільшилася здатність до самозбалансуваннябез участі НБУ.

У НБУ розповіли, що інтервенції на міжбанку відбуватимуться виключно за умови зміцнення національної валюти відповідно до попереднього торгового дня.

Регулятор пояснює, що зміна індикатора відповідає характеру монетарної політики НБУ, яка спрямована для подолання інфляційного тиску.

За даними Нацбанку, оскільки наразі обсяг міжнародних резервів України перебуває на доволі високому рівні (понад 28 млрд доларів) було вирішено зменшити плановий обсяг інтервенцій для купівлі валюти у резерви.

Це трохи більше ніж 1% від середньоденного обсягу операцій на міжбанку, а відтак – не перешкоджатиме ринковому курсоутворенню. У НБУ констатують, що у 20201 році ситуація на валютному ринку покращилася, і, відповідно, збільшилася здатність до самозбалансуваннябез участі НБУ.

Понад рік діяв індикатив у 20 мільйонів доларів.

Нагадаємо, у Національному банку заявляють, що остаточне рішення Міжнародного валютного фонду щодо кредиту для України буде ухвалене на початку серпня. Йдеться про отримання 2,7 млрд доларів у рамках додаткової емісії.

Також ми писали, що в Національному банку прогнозують зростання інфляції у понад 10% річних. Як пояснили НБУ, це може статися найближчим часом, однак восени цього року після досягнення свого піку інфляція піде на спад у зв’язку з надходженням нового врожаю і корегуванням світових цін на енергоносії. Підвищення облікової ставки і згортання антикризових заходів – також зможуть утримати у подальшому інфляцію від зростання.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Липня 2021 року - 22:47
Про це повідомляється у проекті постанови Кабміну
26 Липня 2021 року - 21:30
У МЗС наголошують, що країни можуть змінювати правила в'їзду.
26 Липня 2021 року - 19:29
Державна програма почне діяти з 1 січня 2022 року
26 Липня 2021 року - 18:33
В НКРЕКП повідомили, що в Україні мають намір вирівняти тарифи...