Нардепи створюють Бюро економічної безпеки

Поділитися:

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики був затверджений і переданий парламенту на розгляд у другому читанні варіант законопроекту про створення Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Відомо, члени комітету визначилися зі складом конкурсної комісії, яка буде приймати рішення про призначення глави нового органу. Так, до складу комісії увійдуть 9 осіб – по 3 від Ради національної безпеки і оборони, Верховної Ради і Кабінету міністрів.

Слід зазначити, що Комітет висунув ряд вимог до майбутнього директору Бюро економічної безпеки:

громадянин України не молодше 35 років,
вищу юридичну та / або вищу економічну освіту,
стаж роботи за фахом не менше 10 років,
досвід на керівних посадах в органах влади, підприємствах, установах і організаціях не менше 5 років.

Комітет не підтримав пропозицію про обов’язкове проходження поліграфа для бажаючих працювати в БЕБ. Крім цього, пропонується виключити функції розслідування економічних злочинів з компетенції Служби безпеки України, але залишити за СБУ можливість проводити контррозвідувальну діяльність в сфері економіки.

Нагадаємо, що агенція SAPIENZA і юридична компанія PROPERTY запропонували Держгеокадастру створити антирейдерський комітет всередині відомства. Ініціатива відбулася в рамках меморандуму про співпрацю.

На думку ініціаторів, значна частина землевласників і землекористувачів страждають від рейдерських дій, а існуючі механізми протидії громіздких та малоефективних. Створення окремого комітету дозволить вирішувати суперечки в позасудовому порядку і дасть можливість звертатися за кваліфікованою допомогою.

Раніше повідомлялося, що Парламент України направив до профільного комітету для підготовки до розгляду в першому читанні законопроект № 3335-1 стосовно вдосконалення роботи Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (скорочено – АРМА).

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Жовтня 2021 року - 21:57
Проти посадовця відкрито кримінальну справу за земельні махінації у місті.
21 Жовтня 2021 року - 20:28
Усі невакциновані громадяни мають знову встановлювати мобільний застосунок «Вдома».
21 Жовтня 2021 року - 19:58
Олександра Олійника поновили на цій посаді у травні 2021-го.
21 Жовтня 2021 року - 19:25
На підтвердження звинувачень політик не навів ані доказів, ані прізвищ.