«Нафтогаз» перегляне контракт з компанією Фірташа

Поділитися:

Новий очільник «Нафтогазу» Юрій Вітренко розкритикував дії попереднього керівництва. Йдеться про укладення великого річного контракту на поставку природного газу на потреби населення із постачальником енергоресурсів – ТОВ «ЙЕ Енергія», власником якого є бізнесмен Дмитро Фірташ. Про це він заявив, перебуваючи у Вашингтоні, на організованому U.S. – Ukraine Business Council вебінарі.

Посадовець наголосив, що за умовами цього контракту компанії Фірташа купують блакитне паливо нижче спотової ціни та можуть реалізовувати його промисловим споживачам, зазначивши, що компаніям Фірташа створили можливість для арбітражу.

Цим конрактом зацікавилися різні органи, у тому числі Антимонопольний комітет України. Адже передбачені угодою можливості йдуть в розріз із задекларованою боротьбою з олігархами, зауважив він.

Вітренко додав, що у зв’язку з цим шукають альтернативні рішення – в умовах, поки в країні немає ліквідного газового ринку для річних контрактів.

Як відомо, у березні НАК «Нафтогаз» та компанія «ЙЕ Енергія» оголосили про підписання угоди щодо купівлі-продажу газу, що дозволить запропонувати нові річні контракти. У підсумку – перехід на річні контракти відбувся з 1 травня. «Нафтогаз»запропонував ціну 7,96 грн/кубометр, а компанії, пов’язані з «ЙЕ Енергією» – 7,99 грн/куб. м, а до цього вони і більшість постачальників пропонували ціну у 6,99 грн/кубометр.

Нагадаємо, що Національна компанія України «Нафтогаз» підготувала трирічний договір з постачання природного газу для виробників теплової енергії, свідчить прес-реліз компанії.

Раніше повідомлялося, що уряд вирішив не продовжувати термін дії покладання спеціальних обов’язків теплокомуненерго (ТКЕ). Простими словами – відтепер все без винятку учасники ринку можуть купувати газ у будь-якого постачальника.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 14:03
Зокрема, Кулеба вважає, що НАТО «не зробив нічого», щоб Україна...
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб