На українців чекає підвищення цін на проїзд

Поділитися:

Українські перевізники вимагають підняття тарифів до економічно обгрунтованого рівня. Вони стверджують, що через пандемію коронавірусу і карантинні обмеження суттєво знизився пасажиропотік у всіх видах транспорту, що, відповідно, позначилося на собівартості перевезень.

Так, зокрема, у комунальному підприємстві “Київський метрополітен” стверджують, що через зниження кількості перевезень необхідно додатково 1,5 млрд грн на покриття збитків. Зазначається, що 2019-го року підземка перевезла 495 мільйонів пасажирів, у 2020-му – 279 мільйонів, а з початку поточного року – лише 85 мільйонів громадян.

А в комунпідприємстві “Київпастранс” повідомляють про зниження пасажиропотоку на маршрутах на 39%, і майже на стільки впав дохід. Їм для нормальної роботи необхідно додатково 2,5 млрд грн.

Перевізники підрахували, щоб не працювати у збиток потрібно встановити такі тарифи на проїзд у Києві і низці великих міст України:

  • метрополітен – 21 грн 5 коп;
  • наземний транспорт – 20 грн 50 коп;
  • міська електричка – 71 грн 72 коп;

За словами заступника міністра фінансів Олександра Кави, у світі комунальний транспорт працює за рахунок суттєвих дотацій з міського бюджету – як до 80% від вартості перевезень, так і повне покриття потреб перевізників – і проїзд у громадському транспорті для жителів міст є безкоштовним. Посадовець стверджує, що транспорт носить соціальну функцію, і не може окуповувати сам себе.

Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян вважає деструктивним підходом – підвищення вартості проїзду. Мовляв, місцева влада повинна спочатку з’ясувати, в якій пропорції українці можуть платити за квиток, решту – дотувати з бюджету, робити інвестиції в оновлення рухомого складу та залучати кредитні кошти.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів планує скасувати безкоштовний проїзд у транспорті.

Також ми писали, що після локдауну в Україні може підвищитися ціна на проїзд в транспорті. Очікується, що українцям доведеться заплатити за проїзд в півтора раза більше, повідомляє генеральний директор компанії «Транс Груп».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Жовтня 2021 року - 21:57
Проти посадовця відкрито кримінальну справу за земельні махінації у місті.
21 Жовтня 2021 року - 20:28
Усі невакциновані громадяни мають знову встановлювати мобільний застосунок «Вдома».
21 Жовтня 2021 року - 19:58
Олександра Олійника поновили на цій посаді у травні 2021-го.
21 Жовтня 2021 року - 19:25
На підтвердження звинувачень політик не навів ані доказів, ані прізвищ.