«На курс долара впливає металургія і сільське господарство», — експерт

Поділитися:

Минулими вихідними НБУ підвищив офіційний курс гривні до 27,34 UAH/USD і продовжив закладену раніше тенденцію до зміцнення гривні. Останнім часом долар переживає найбільше зниження у 2021 році. Аналітики вважають, що зміцнення гривні продовжиться як мінімум ще тиждень.

Зміцнення гривні відбувається на тлі покупки іноземцями облігацій внутрішнього боргу на 1,8 млрд грн після тривалої паузи. Крім цього, учасники ринку знаходяться в очікуванні відкриття ринку землі, що має позитивно відбитися на економічних тенденціях у країні.

Експерти кажуть, що стабільність гривні — це тренд усього 2021 року. І вона триватиме ще якийсь час. При цьому економісти не заперечують наявність ризиків, здатних обвалити гривню.

Ілля Несходовський, економічний експерт, каже про ситуацію таке:

«Треба усвідомлювати, що у нас економіка — сезонна. Основні види діяльності — металургія та сільське господарство, яке має сезонний характер. Тож динаміка цін та попиту на продукцію, зокрема, с/г, впливає на курс. До літа курс укріплюється, національна валюта укріплена — це є фундаментальні фактори. А ближче до осені відбувається зворотній процес — девальвація гривні. Це фундаментальні принципи».

Але є ще ситуативні фактори — ситуація з Білоруссю, наприклад. Також цього року були декілька відмінностей — була холодна зима, тож потрібно було купувати ресурси, аби зігріватися. Також впливає й поведінка США та Євросоюзу, які роблять емісії своїх валют.

На ситуацію цього року вплинуло ще й покращення наших макрофінансових показників. Зокрема, популярність українських цінних паперів — один з таких факторів. У Мінфіні зайняли позицію стосовно продажу ОВДП, вони не надприбуткові, але все одно інвестори заходять та купують їх.

Політика невтручання НБУ — також один з факторів. Натомість експерт каже, що така політика може призвести до ситуації 2019 року, тож він вважає, шо нове керівництво національного регулятора повинно враховувати всі вищеназвані моменти.

«Я дуже сумніваюся, що ми отримаємо цього року транш МВФ, адже Україна багато всього порушила з тих умов, які були виставлені», — каже експерт.

Більше інформації стосовно національної валюти, курсу іноземних валют цього літа, перспектив для гривні на осінь Ілля Несходовський розповів у ефірі «Першого Ділового» телеканалу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 14:03
Зокрема, Кулеба вважає, що НАТО «не зробив нічого», щоб Україна...
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб