МВФ стурбований зниженням тарифів на газ

Поділитися:

У Міжнародному валютному фонді незадовільно оцінили рішення українського Кабінету міністрів запровадити державне регулювання цін на газ на період карантину. Про це у четвер, 14 січня повідомив піл час зустрічі з представниками ЗМІ міністр фінансів України Сергій Марченко.

За словами міністра, він розуміє стурбованість МВФ кроком українського уряду. Марченко пояснив, про що саме говорили у Фонді. Адже наша країна взяла на себе певні зобов‘язання щодо формування тарифів за ринковою вартістю. Ці зобов‘язання зафіксовані у відповідному меморандумі, який підписала Україна з МВФ.

Як наголосив чиновник, зараз уряд пояснює представникам Фонду необхідність такого кроку. Їм говорять, що високі тарифи на газ матимуть негативні наслідки для української економіки. Тому Кабмін змушений впроваджувати держрегулювання цінами у «пожежному порядку» та ручному режимі. За словами міністра, ці аргументи навів МВФ виконуючий обов‘язки міністра енергетики, який розмовляв з представниками Фонду телефоном.

Марченко додав, що зараз головне питання стоїть так: чи зниження ціни на газ відбуватиметься на постійній основі, чи це буде лише тимчасова міра.

Нагадаємо, ще влітку минулого року міністр фінансів України Сергій Марченко пообіцяв українцям низьку ціну на газ в прийдешньому опалювальному сезоні.

Також раніше повідомлялося, що заради траншу МВФ Україна взяла на себе ряд зобов’язань.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Червня 2021 року - 23:00
Рівень мінімальної зарплатні середнього медперсоналу підвищено до 13,5 тисяч гривень,...
18 Червня 2021 року - 22:00
Кому і скільки видавати грошей - вирішуватиме місцева влада.
18 Червня 2021 року - 13:22
Відповідно до прийнятого законопроекту вже з 1 вересня 2021 року...