Молдова шукає гроші для оплати «Газпрому»

Поділитися:

У Молдові займаються вирішенням питання фінансового розрахунку за природний газ перед російським «Газпромом». Про це повідомляють в АТ «Молдовагаз».

Там розповіли, що 22 листопада отримали від «Газпрому» повідомлення про необхідність оплати поставок «блакитного палива» за жовтень та листопад поточного року.

У «Молдовагазі» зазначають, що невчасно розрахувалися через те, що у жовтні зазнали дефіциту платіжного балансу у зв’язку зі здорожчанням газу з 126,7 доларів за 1 тисячу кубічних метрів у першому кварталі до 800,6 доларів у жовтні цього року.

При цьому сам «Газпром» у своєму повідомленні заявив про можливе припинення поставок палива через 48 годину у зв’язку відсутністю оплати за контрактом. У «Молдовагазі» ж спростовують нову чергову газову кризу. Запевняють, що йдеться про необхідність повного здійснення поточних платежів. Така вимога була і в колишньому контракті. Вони зіткнулися лише з касовим розривом в 1,3 млрд леїв, що в перерахунку – 75 мільйонів доларів.

«Наразі триває робота щодо врегулювання цієї ситуації. Водночас висловлюємо впевненість, що за підтримки органів державної влади Республіки Молдова у найкоротші терміни це питання буде вирішено», – запевняють в АТ «Молдовагаз».

У компанії зазначають, що на рівні уряду обговорюють питання погашення заборгованості. Мовляв, в кредит взяти кошти не можуть через тривалість процедури, тому шукають легальні процедури отримання грошей у борг через державну компанію «Енергоком» в уряду.

«Рішення буде знайдено, до припинення подачі газу ми не дійдемо», – запевнили у компанії.

Раніше ми повідомляли, що російський газовий монополіст вимагає від Молдови платіж за газ, який мав бути виплачений у понеділок, 22 листопада.

Нагадаємо, що «Газпром» з 1 листопада почав постачати «блакитне паливо» у Молдову в рамках нового контракту.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Січня 2022 року - 23:00
Папа Римський Франциск запропонував 26 січня провести День молитви за...
23 Січня 2022 року - 21:36
У Всесвітній організації охорони здоров'я припускають появу нових штамів у...
23 Січня 2022 року - 20:44
Серед загиблих є керівник відділу охорони здоров'я міністерства охорони здоров'я
23 Січня 2022 року - 20:09
У лютому 2022 року уряд Німеччини передасть Україні польовий шпиталь