Молдова може залишитися без залізниці

Поділитися:

Ціла країна без поїздів. Без залізничного сполучення може невдовзі залишитися Молдова. Про це повідомляють журналісти “Першого Ділового” телеканалу.

Це може статися через банкрутство державного перевізника, який з 12 лютого повністю припиняє рух міжміських та приміських рейсів.

Про це заявили на засіданні парламентської комісії з економіки, бюджету й фінансів. За представленою інформацією, нині в Молдові курсують лише три приміських маршрути.

Нині до 70% пасажирів – це співробітники самої залізничної компанії. Щомісяця перевізник втрачає до 12 мільйонів леїв – це близько восьмисот тисяч доларів.

Збиткове підприємство ніхто не фінансує, а застарілий рухомий склад узагалі становить небезпеку для людей – адже без ремонту потяги часто займаються прямо в дорозі.

Міжнародне сполучення до Києва, Одеси й Санкт-Петербурга Молдова припинила торік у березні, коли оголосили про пандемію коронавірусу.

Разом із тим підприємство продовжувало видавати зарплати машиністам, провідникам і решті персоналу.

Уряд же не квапиться рятувати залізницю, бо вважає – декілька років тому ті без відома Кабміну та Ради директорів розпродали чорного металобрухту на 10 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що в державному комітеті з прав розвитку і реформ Китайської народної республіки розробили план з будівництва високошвидкісної залізниці.

Даний Об’єкт буде побудований в північно-західній провінції Шеньсі.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
16 Червня 2021 року - 18:35
У п'ятницю і на вихідних температура повітря сягне +27...+29.
16 Червня 2021 року - 14:18
Оголошено і нова дата закінчення карантину 3 31 серпня цього...
16 Червня 2021 року - 12:57
Загальна сума афери - 54 мільйони гривень
16 Червня 2021 року - 12:32
Закон тільки прийнятий, а експерти вже зайнялися аналізом