«Мінфіну і НБУ пощастило, що МВФ надрукував грошей» – експерт

Поділитися:

Зміцненню курсу гривні сприяє ряд факторів, зокрема, зростання цін на основні товари українського експорту та стрімке зростання валютних надходжень від експорту IT-послуг і трудових мігрантів. Про це заявив заступник глави Національного банку України.

«Що стосується факторів, які зумовлюють ревальвацію гривні, – сприятлива кон’юнктура світового ринку для основних товарів українського експорту, власне вона є головним драйвером домінування пропозиції валюти в другому півріччі. Експорт зростав через високі ціни на основні експортні товари. Серед причин зростання цін – активне відновлення світової економіки, накопичення виробничих і продовольчих запасів, введення експортних мит на поставки зернових окремими країнами», – сказали в НБУ.

Там відзначили, що в 2021 році вже зібрано рекордний урожай ранніх зернових, а також очікуються високі показники для інших сільськогосподарських культур.

Крім цього словами, обсяги продажів підприємств гірничо-металургійного та агропромислового комплексів досягли довгострокових рекордів, зокрема восени.

«Заслуговує на увагу стрімке зростання джерел валютних надходжень від експортерів IT-послуг і трудових мігрантів – за 8 місяців 2021 року обсяг експорту IT-послуг досяг $4,3 млрд, Що на 32% більше, ніж торішній рівень, а перекази досягли $9,1 млрд, що на 19% більше, ніж минулого року», – відзначили в НБУ.

Також там повідомили, що окремі підприємства державного сектора здійснили помітний внесок у збільшення пропозиції валюти.

Подробиці теми розповів керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Насправді валютні резерви залишаються з грудня минулого року по вересень включно цього року на досить стабільному рівні – в районі 27-29 млрд доларів. Це досить хороший рівень. Мінфіну і НБУ пощастило, що МВФ встиг надрукувати гроші й дав Україні близько 2 млн доларів, які спочатку потрапили в валютні резерви, а потім з них пішли на виплату зовнішніх боргів. Тобто за великим рахунком нічого особливого з нашими валютними резервами не відбулося», – сказав він.

При цьому експерт розповів свою думку з приводу того, чи буде надалі зміцнюватися українська гривня.

«Зараз експортерам вигідна слабка гривня. Їх не влаштовує вартість гривні в 20-26, як є сьогодні. Їм потрібен курс вище 27, ближче до 28 гривням за долар. Тобто експортери – це люди номер один, яким не подобається сильна гривня. Також в цьому звичайно ж зацікавлені валютні спекулянти, які звикли на цьому хоча б раз на рік щось заробити», – вважає експерт.

Також він оцінив, як саме впливають перекази українських трудових мігрантів в Україну на питання стабільності курсу гривні.

«Це по суті є головним чинником стабільності курсу гривні. Приплив грошей з боку українських трудових мігрантів постійно збільшується і цьому не заважає навіть коронавірус. Це повністю перекриває негативне сальдо торгового балансу і навіть ще зверху щось трохи прилітає. А вже восени до цих надходжень додалися й інші грошові потоки. Наприклад, від зовнішньої торгівлі сировиною», – заявив Найман.

Раніше в Міністерстві енергетики України розповіли, що може зблизити Україну і США. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Вказується, що днями міністр енергетики Герман Галущенко обговорив з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) проект енергетичної безпеки та рамкові рекомендації для створення водневої стратегії України. Він був розроблений спільно фахівцями Міненерго та експертами USAID.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо