«Матеріали порталу з економічних торгових розслідувань частково засекречені», – експерт

Поділитися:

Мінекономіки поставило за мету забезпечити прозорий та зручний доступ до матеріалів, що належать до інструментів торговельного захисту. Новий IT-портал має стати джерелом інформації щодо торговельних розслідувань для всіх зацікавлених сторін.

Таку думку висловив заступник Міністра економіки України – Торговий представник Тарас Качка під час презентації IT-платформи «Державний інформаційно-сервісний портал «Торговий захист України».

«Практика проведення в Україні торгових розслідувань – це досить закритий процес із непередбачуваними результатами та термінами. Ми запускаємо новий інструмент – IT-платформу, яка має усунути всі технічні проблеми та надавати актуальну інформацію про процес того чи іншого торговельного розслідування. Ми намагаємося розвинути довірчі відносини з виробниками насамперед із тими, щодо яких проводиться розслідування», – зазначив заступник Міністра Тарас Качка.

Він наголосив, що Мінекономіки має ще одну мету – удосконалити нормативну базу, зробити законодавство зрозумілим та передбачуваним.

Так, учасникам зустрічі, серед яких були представники українських компаній, зацікавлених у використанні інструментів торговельного захисту, розповіли про процедурні етапи використання нової ІТ-платформи.

Цей програмний продукт призначений для автоматизації процесу проведення торгових розслідувань/переглядів в Україні та участі в них зацікавлених сторін, спрощення процесу подання та обміну інформацією та матеріалами в рамках торговельних розслідувань, забезпечення публічного доступу до інформації та матеріалів щодо використання інструментів торговельного захисту.

IT-платформа розроблена за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» з метою удосконалення роботи в рамках торгових розслідувань/переглядів (антидемпінгових, антисубсидиційних, спеціальних).

Подробиці теми розповів заступник міністра економіки України Ігор Дядура у ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Новий проект – це абсолютно наша ініціатива, яку зустріли нашою міжнародною партнеркою відповідальною підтримкою. Ми робили це насамперед для наших виробників та для того, щоб їх захистити. Але оскільки це робиться відповідно до світових правил, звичайно ж класно, що нас підтримали міжнародні партнери. Завдяки цьому ми маємо велику впевненість, що ми все зробили правильно», — сказав він.

Також фахівець розкрив частину функціоналу нового сервісу.

«Портал уже створено та введено в експлуатацію. Наразі його адмініструє Міністерство економіки України. Зараз усі нові розслідування, які з’являються, одразу відображаються на новому порталі. Я думаю, що вже протягом місяця чи двох ми внесемо туди усі норми, які нині діють в Україні. Раніше в нашій країні це був дуже складний паперовий процес, який включав дуже багато учасників розслідувань. У деяких із них фігурувала понад сотня учасників, кожному з яких потрібно було надіслати матеріали. Зараз у нас все є на порталі, все прозоро і кожен може перевірити інформацію. Але є дві частини: одна доступна всій громадськості, і друга частина, вже включає певну комерційну таємницю. Тому там передбачено таку функцію, як кабінети учасників розслідування, в яких ті можуть ознайомитися навіть з такими даними», — сказав експерт.

Раніше у Мінекономіки України погіршили очікування щодо зростання ВВП країни за підсумками 2021 та 2022 років.

Так зростання ВВП України за підсумками поточного року зросте лише на 3% після падіння на 4,0% у 2020-му.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Січня 2022 року - 22:54
За кожним бійцем буде закріплена певна зброя
18 Січня 2022 року - 22:46
Польська залізниця звинуватила «‎Укрзалізницю»‎ у блокуванні всіх транзитних залізничних перевезень
18 Січня 2022 року - 20:57
Він вимагав 600 тис. грн хабаря за безперешкодне виконання тендерних...
18 Січня 2022 року - 20:48
Колишнього посадовця Харківської ОДА звинувачують у шахрайстві та спонуканні до...