«Лісова галузь зараз одна з найбільш корумпованих в Україні», – експерт

Поділитися:

Служба безпеки України блокувала незаконний механізм масштабного експорту лісу за межі митної території України з використанням фіктивних документів. За попередніми даними, щомісяця ділки вивозили до 30 вантажівок, в яких містилося близько 1000 кубометрів лісу. Про це повідомляє СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що протиправну схему організували двоє підприємців Львівщини. Для безперешкодного вивезення лісопродукції до країн ЄС зловмисники фальсифікували документи. Для цього вони залучили посадових осіб лісогосподарських підприємств Сумської, Вінницької, Хмельницької та Київської областей.

Щомісяця за «послугу» і фальсифікацію документів ділки оплачували лісничим майже 4 млн грн «відкатів».

Правоохоронці спіймали зловмисників «на гарячому» під час передачі чергового траншу хабарів посадовим особам лісогосподарських підприємств Сумщини.

В рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 201-1, ст. 368 і ст. 369 КК України, проводяться слідчі дії. Додатково встановлюється причетність посадових осіб інших підприємств і установ лісової галузі.

Заходи з викриття проводили оперативники та слідчі СБУ у Львівській області під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури.

Подробиці теми розповів експерт по боротьбі з корупцією Євген Керачанин в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Зараз на геополітичній арені Україну фактично використовують, як донора сировини. Так склалося, що інтереси міжнародних бізнесменів збігаються з інтересами наших вітчизняних корупціонерів. Проблема незаконної вирубки лісів вже давно переслідує Україну. І тут навіть справа не в неправильних законопроектах. Просто корупція в Україні дійшла до такого високого рівня, що країну буквально продають частинами. Якщо подивитися на керівників наших лісгоспів, то зазвичай це одні з найбільш заможних людей в регіоні. Звідки у них стільки грошей? Зрозуміло, що тут є свій корупційний слід і в принципі лісова галузь зараз одна з найбільш корумпованих в Україні», – сказав експерт.

Він заявив, що тут уряд України має насамперед боротися з корупцією. Тому що вже протягом десяти років ті чи інші місця займають все ті ж чиновники, які просто загрузли в хабарях.

«Тобто проблему насамперед потрібно вирішувати в контексті боротьби з корупцією. Нам потрібно повністю перезавантажити відповідні державні органи та поміняти тих чи інших посадових осіб, які просто грабують Україну. У нас в країні вже змінилося декілька каденцій влади, а на солодких місцях ті чи інші чиновники продовжують сидіти десятиліттями. Так не повинно бути. Більш того, там велика частина керівництва навіть не є фахівцями в цій сфері. Тільки 40% розбирається в проблематиці галузі. А  решта просто добре заносить комусь гроші», – сказав фахівець.

Нагадаємо, що тільки з початку року в Україні підтверджено збитків на сотні мільйонів гривень – їх держава отримала через тіньові схеми збуту лісових ресурсів.

Серед 43-х засуджених, причетних до незаконного збуту, виявилися і високопоставлені державних лісгоспів.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ