«Кредити для фермерів є критично важливими у просуванні земельної реформи» – заступник міністра

Поділитися:

Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн, статутний капітал Фонду складе 3 млрд грн.
Про це повідомили у Міністерстві агрополітики.

«На початку листопада Верховна Рада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Наразі на стратегічному рівні завдяки його діяльності збільшаться обсяги інвестицій в аграрний сектор економіки, підвищиться конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції та її якість», — зазначили у відомстві.

Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50% непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років.

При цьому основна умова: у власності та/або користуванні аграріїв має бути не більше 500 га землі, і вони мають спеціалізуватись на первинному виробництві сільськогосподарської продукції.

У Міністерстві додали, що Фонд пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави.

«Ці гарантії надаватимуться лише за кредитами, наданими фінансовими установами, які уклали договір про співпрацю з Фондом та відповідні критерії прийнятності, затверджені Радою Фонду», — пояснили в Мінагрополітики.

Глава Мінагрополітики також зазначив, що статутний капітал формуватиметься за рахунок коштів держбюджету (близько 1,5 млрд грн) та донорської допомоги міжнародними партнерами.

«Загалом він становитиме близько 3 млрд грн. А його діяльність дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн», – додав міністр.

Також, за його словами, є підтвердження від ЄС на виділення гранту у розмірі 50 млн євро на поповнення статутного капіталу Фонду.

За словами міністра, фонди такого формату існують у більш ніж 100 державах світу, зокрема в Індії, Мексиці, Латвії, Естонії та інших, і давно показали свою ефективність та універсальність.

Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, виступив в ефірі «Першого Ділового» телеканалу. Він вважає, що «Кредити для фермерів є критично важливими у просуванні земельної реформи».

«Про що, власне, законопроект? Мета цього Фонду – збільшити фінансування, тобто доступ до фінансування, кредитів малих і дрібних фермерів, оскільки законопроект націлений на фермерів, які обробляють до 500 гектарів. Це сегмент, який зараз не покривається масово комерційними банками, оскільки бракує застави».

Чиновник також пояснив, що саме доопрацювали до другого читання, щоб попередити всі ризики:

«Перше – понад 51% статутного капіталу Фонду буде за державою. Тобто немає жодних підстав, щоб цей Фонд став приватним. Він гарантовано державний. Друге – чітко прописано, що можна фінансувати виключно малих фермерів, які обробляють до 500 гектарів. Ресурс Фонду не витрачатиметься на холдинги чи великі аграрні компанії. Також чітко прописано процедуру управління Фондом за участю представників держави, незалежних директорів, щоб гарантувати здебільшого незалежність, справді такий незаангажований підхід».

Заступник міністра також додав про важливість вилучення приватного капіталу, щоб не було жодних маніпуляцій, уточнивши, що має бути 51% і більше від держави.

Раніше ми писали про майбутнє пленарне засідання Верховної Ради, в рамках якої депутати розглянуть три аграрні законопроекти.

Також ми повідомляли про готовність ЄС надати Україні 7 мільярдів євро упродовж 7 років.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Січня 2022 року - 22:54
За кожним бійцем буде закріплена певна зброя
18 Січня 2022 року - 22:46
Польська залізниця звинуватила «‎Укрзалізницю»‎ у блокуванні всіх транзитних залізничних перевезень
18 Січня 2022 року - 20:57
Він вимагав 600 тис. грн хабаря за безперешкодне виконання тендерних...
18 Січня 2022 року - 20:48
Колишнього посадовця Харківської ОДА звинувачують у шахрайстві та спонуканні до...