«Корупція в Україні – це елемент нестабільності» – експерт

Поділитися:

Недовіра до судової системи і корупція є найважливішими перешкодами як для стратегічних, так і портфельних інвесторів.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в опитуванні іноземних інвесторів, який Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Dragon Capital і Центр економічної стратегії (ЦЕС) провели в кінці жовтня 2020 року.

“48% опитаних іноземних інвесторів вважають, що інвестиційна привабливість України знижується, 42% не вбачають суттєвих змін, тільки 9% бачать поліпшення. Вперше за п’ять років опитування недовіру до судової системи очолило антирейтинг перешкод для закордонних інвестицій. Широко поширена корупція, лідер попередніх років , посіла друге місце. Ці дві перешкоди є найважливішими як для стратегічних, так і портфельних інвесторів “, – говориться в повідомленні.

У дослідженні наголошується, що монополізація ринків і захоплення влади олігархами займає третє місце серед перешкод, хоча стратегічним інвесторам також істотно перешкоджає обтяжене і нестабільне законодавство.

Ефективна боротьба з корупцією буде мати найбільш сприятливий вплив на інвестиційний клімат. Таку думку поділяють і стратегічні, і портфельні інвестори.

Іншими важливими факторами стануть перезапуск судової системи і призначення на ключові позиції реформаторів з високою репутацією.

Що стосується інвестиційного клімату, то дефолт по державних запозиченнях був названий найбільшою загрозою для нього. Другу і третю позицію зайняли відхід від демократичних цінностей і зміна геополітичного курсу.

Своє бачення ситуації виразив економіст Ілля Несходовський.

“У нас є галузі, які навіть не зважаючи на коронавірус, падіння на світових фондових ринках, залишаються прибутковими. Звичайно, це сільське господарство. Тому інвестори, які зайшли в цю галузь, вони навпаки бачать ситуацію по-іншому. В агросекторі достатньо привабливі умови для інвестування: попит стабільний, ціни також стабільні  є куди зростати.

Також можна розглядати ІТ-сектор.  Раніше у нас був конкурент у цій галузі – Білорусь, але після останніх політичних подій  у цій країні, чимала кількість спеціалістів переїхали до Києва. Тому цей сектор є достатньо привабливим для інвесторів” – говорить спеціаліст.

На думку Іллі Несходовського, в український агросектор вкладаються США, Арабські емірати, Китай тощо. В цьому плані Україна є досить перспективною.

“Судова система України знаходиться у неналежному стані, саме тому наша країна залишається непривабливою для великих світових інвестицій. Для того, аби виправити цю ситуацію потрібні роки. Але, якщо ми зможемо забезпечити гарантії для інвесторів, якщо ми  можемо створити для них умови, які забезпечать такий рівень прибутковості, що зможе перерити наявні ризики, тоді ми можемо залучити світових інвесторів.

Український уряд може прийняти відповідний закон про інвестиції. Але на разі, ті ідеї що народжуються, фактично не реалізуються. В такому випадку, ми не пропонуємо нічого. Ми навіть не виходимо на світовий ринок, аби подивитися на власний товар у контексті того, що продають сусідні країни” – зазначає експерт.

За словами Іллі Несходовського, проблемою України є не корупція, а нестабільність. В Україні абсолютно хаотично проходить прийняття рішень владою. А сам уряд не показує свою владу. Незалежність НБУ також викликає багато питань. Чіткого шляху у країні немає.

“Корупція в нашій країні є головним елементом відсутності стабільності. Якби в Україні була чітка правова система, то всі б знали, як виносяться рішення, розуміли б свої шанси. Ми маємо дуже багато фактів, коли правила не змінювались з Радянських часів. Необхідно змінювати норми, але не скасовувати повністю” – резюмує Ілля Несходовський.

 

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ