«Конфлікт у керівництві «Нафтогазу» міг виникнути через 170 млн гривень премій» – експерт

Поділитися:

Головний виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Отто Ватерландер оголосив про плани завершити роботу в компанії. Зокрема, топ-менеджер написав листа наглядовій раді компанії з проханням розглянути питання його звільнення, заявив Ватерландер.

За його словами, подібний лист на адресу наглядової ради «Нафтогазу» також написав член правління, фінансовий директор «Нафтогазу» Петер ван Дрілл. Він навал причиною свого рішення розбіжності з главою правління «Нафтогазу» Юрієм Вітренком.

За словами Ватерландера, «Нафтогаз» після зміни керівництва «не перебуває у стадії розвитку».
На початку вересня всі три незалежних члени наглядової ради НАК «Нафтогаз України» подали у відставку, звинувативши главу правління компанії Юрія Вітренка в ігноруванні рішень наглядової ради. За даними ЗМІ, піти у відставку планують і кілька членів правління компанії.

У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив оголосити конкурс з відбору чотирьох нових незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу» і завершити його вже до листопада.

Про це говорили в ефірі телеканалу «Перший Діловий» з експертом з корпоративного управління Київської школи економіки Олександром Лисенком.

«Я би не хотів говорити якісь закулісні речі. Просто давайте констатувати ті факти, про які наголосили члени Наглядової ради, які подали у відставку. Зокрема, те, що вони не можуть знайти порозуміння з правлінням. Дивіться, Юрій Вітренко є всього-на-всього одним із членів правління групи НАК «Нафтогаз». Так, хоч і головою правління, але все ж таки, якщо ми говоримо саме про правління, як орган управління компанії, то всі повноваження його закріплені як за органом, і всі рішення, відповідно, правління приймаються колегіально. Тобто Юрій Вітренко зокрема не може прийняти жодне рішення, яке приймається правлінням, особисто. У нього є частина повноважень, які закріплені за ним, як за головою правління, це відповідні повноваження керівника… призначення, розпорядження коштами та майном. Але все ж таки, якщо ми говоримо про ключові рішення – вони все ж таки приймаються правлінням. І тут Юрій Вітренко не може вирішуваи ці питання. Тому трохи незрозуміло, чому нема порозуміння з правлінням, через конфлікт саме з головою правління. Те, що конфлікт є – це очевидно. Заміна однієї людини на іншу не може вплинути на роботу органу так критично, з точку зору прийняття рішення цим органом. Це колегіальний орган. На сьогодні це пять осіб правління «Нафтогазу». Тобто, якщо голова правління бачить ситуацію інакше, ніж усі, всеодно рішення приймається простою більшістю, і Юрій Вітренко немає впливу. Можливо, що також було у публічному просторі, і те, що ми можемо коментувати – те, що Юрій Вітренко відмовився виконувати рішення Наглядової ради про надання премій», – зазначив експерт.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Жовтня 2021 року - 22:01
Попередньо - перший непілотований випробувальний політ відбудеться у лютому наступного...
23 Жовтня 2021 року - 18:01
Умови зони найвищої епіднебезпеки почнуть діяти з 26 жовтня.
23 Жовтня 2021 року - 17:32
Висота «Око Дубая» - більше 250 метрів.
23 Жовтня 2021 року - 12:10
Шахраї маскували свої дії під виконання службових обов'язків