Коломойський судитиметься в США з «Приватбанком»

Поділитися:

Господарський суд Києва задовольнив позов АТ “Нікопольський завод феросплавів” до “Приватбанку” та визнав припиненими усі зобов’язання позивача перед відповідачем за кредитним договором.

Із судових матеріалів випливає, що у 2009 році за цим договором “Приватбанк” надав заводу кредит на понад 36 млн доларів. Під час судового процесу позивач зазначав, що з заборгованістю було повністю розраховано. Суд встав на бік позивача.

До своєї позовної заяви “Нікопольський завод феросплавів” додав переклади поданих “Приватбанком” до Суду штату Делавер позовних заяв, в яких йдеться про кредит заводу.

З них випливає, що 28 вересня 2009 року “Нікопольський завод феросплавів”, українська компанія, що належить або контрольована КБВ і/або пов’язана з ними, залучила 30 млн доларів кредитних надходжень від “Приватбанку”. Згідно з кредитною документацією, виручені кошти мали піти на «фінансування поточної діяльності позичальника», проте позикові кошти не були використані для фінансування поточної діяльності заводу.

Швидше за все, упродовж трохи більше години виручку відмили через три рахунки з відмивання грошей, зокрема, через “Chemstar Products” відповідача Геннадія Боголюбова і “Divot Enterprises” відповідача Ігоря Коломойського. Через кілька хвилин після переведення коштів на рахунок фірми “Ravenscroft Holdings Ltd”, КБВ та їхні спільники незаконно привласнили щонайменше 12,5 млн дол. з цих кредитних коштів, перевівши їх з “Ravenscroft Holdings Ltd” на американський банківський рахунок Optima International”.

Претензії Міністерства юстиції Сполучених Штатів до Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова грунтуються, зокрема, на нюансах кредитування “Нікопольського заводу феросплавів” у “Приватбанку” (до його націоналізації), а також щодо операцій з купівлі нерухомості в США структурами, пов’язаними з вказаними бізнесменами.

Нагадаємо, у серпні Мін’юст США подав два позови до українських бізнесменів Коломойського і Боголюбова, в яких вимагає конфіскації об’єктів нерухомості, придбаних ними на території США.

Раніше також ми повідомляли, що “ПриватБанк” може повернути у власність 247 АЗС. Відповідну касаційну скаргу задовольнив Верховний суд.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
2 Березня 2021 року - 22:59
Україна ще не втратила шанс стати гідним гравцем на світовій...
2 Березня 2021 року - 22:00
PayPal повинен зайти в Україну, і Мінцифри планує обов'язково розв'язувати...
2 Березня 2021 року - 21:26
Чинне законодавство не зобов'язує платника податків перевіряти безпосередніх контрагентів
2 Березня 2021 року - 20:28
Вже перераховано перший транш на суму 0,7 млрд грн