Колеги Коломойського заробили 370 млн гривень на перепродажі вугілля

Поділитися:

У плюсі – на 370 мільйонів гривень. Оточення олігарха Ігоря Коломойського заробило завдяки перепродажу вугілля для “Центренерго”. Про таке заявляють журналісти розслідувачі, інформує “Перший Діловий“.

Йдеться про компанію “Укрвуглезбагачення груп”, яка завдяки спекуляції отримала додатково 120 мільйонів гривень прибутків, а ще 250 мільйонів – заборгувала шахтам. Так, у січні-лютому “Укрвуглезабезпечення груп” продала “Центренерго” близько 400 тисяч тонн вугілля. При покупці на шахті воно коштувало 1200 гривень за тонну. Перепродавали далі копалини за 1640 гривень за тонну. Звідси і заробіток. “Укрвуглезабезпечення груп” зареєстрована на місці салона краси на околиці Києва.

Власниця – 27-річна черкащанка Анастасія Єрмолович. Вона продає власні картини у соцмережах і раніше не займалася не лише вугільним, а й жодним іншим бізнесом. Та в межах журналістського розслідування виявилося – батьки Єрмолович пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським. Зв’язатись та отримати від неї коментар не вдалося.

Загалом, завдяки схемам з Центренерго і лояльному до олігарха менеджменту пов’язані з Коломойським фірми і особи заробили понад 3 з половиною мільярда гривень. З них – півтора мільярда від електроенергії, 500 мільйонів – з постачання газу, решта – від спекуляцій з вугіллям.

Раніше повідомлялося, що міноритарні акції найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля викупить холдинг «Метінвест».

Також ми писали, що ПАТ «Центренерго» і державні шахти уклали прямі договори на поставку 893 тисяч тонн вугілля за ціною 1650 грн/т.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:30
Вже засуджені колишній керівник і три співробітники газового термінала в...
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...