Китайські добрива подорожчають через логістику

Поділитися:

Китайські пестициди та добрива мають проблеми з логістикою. Це впливає на їх ціни, повідомляє агентство Bloomberg.

Аналітик Scotiabank зазначив, що трьом заводам у північній провінції Шаньсі було запропоновано здійснювати роботу на 50% потужності, щоб зменшити викиди в атмосферу, що й призвело до зростання внутрішніх цін на азотні добрива.

«Ф’ючерси на Чженчжоу 8 січня 2022 року виросли майже на 5%, до найвищого рівня з жовтня, але цього тижня зростання скоротилося», — розповів аналітик.

У статті Bloomberg також зазначається, що Китай, ключовий постачальник сечовини, сульфату та фосфату на світовий ринок, з кінця минулого року обмежив експорт добрив, щоб захистити внутрішні поставки, що посилило глобальний ціновий шок і ризикує ще більше розпалити продовольчу інфляцію.

«Сильний світовий попит, як і раніше, стикається з нестачею поставок. Згідно з China Containerized Freight Index (CCFI), вартість фрахту в Китаї, як і раніше, знаходиться на високому рівні, досягнувши 3344 пунктів. У 2022 р. брак постачання може стати постійною проблемою для глобальних відділів закупівель», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Україна буде імпортувати борошно з Туреччини, що призведе до здорожчання хліба. В об’єднанні підприємств хлібопекарної промисловості «‎Укрхлібпром»‎ кажуть, що ціни можуть зрости на чверть.

Незважаючи на те, що в Україні у 2021 році зафіксовано рекордний урожай зернових, якісної пшениці для виробництва хліба та хлібобулочної продукції катастрофічно не вистачає. Очікується і подорожчання та інших продуктів, до складу яких входить пшениця.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо