Китай звинувачує мільярдера Джека Ма в створенні монополії

Поділитися:

Китай розпочав антимонопольне розслідування проти Alibaba Group. Про це повідомляють журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

Державне управління ринкового регулювання винуватить гіганта мережевої торгівлі у тиску на дрібніших учасників ринку. А саме, що їх змушували підписувати угоди на продаж їхньої ж продукції на заздалегідь визначених невигідних умовах. Зокрема вимагали не працювати з конкурентами Alibaba Group.

Щойно стало відомо про початок розслідування, акції корпорації впали на понад 8 відсотків під час відкриття торгів на біржі Гонконгу. На цю та Шанхайську біржу Alibaba мала вийти на початку листопада, точніше — підрозділ Ant Group, що володіє платіжним сервісом Alipay.

Первинна публічна пропозиція мала стати найбільшою в історії – від розміщення акцій очікували отримали понад 34 мільярди доларів. Але за два дні до запланованого початку торгів публічний продаж тимчасово зупинили. Китайські регулятори заявили – Group не відповідає правилам лістингу.

У самій компанії повідомили — перепони влада почала чинити після особистої зустрічі представників регулятора з головою Alibaba Group Джеком Ма. Раніше той критикував міжнародні правила роботи фінансових організацій. Зокрема назвав їх клубом людей похилого віку, які гальмують інновації.

Нагадаємо, поступитися частиною бізнесу в обмін на лояльність від влади — саме таку угоду совісті хотів укласти з Пекіном китайський мільярдер Джек Ма – засновник і голова ради директорів компанії Alibaba Group.

Також раніше ми писали про те, що США обмежили в діяльності китайські компанії.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні