Китай може випередити США в рейтингу світових економік

Поділитися:

Китай може випередити Сполучені Штати й стати економікою №1 у світі вже у 2028-му році. Про це повідомляють журналісти “Першого Ділового” телеканалу.

І це на 5 років швидше за попередні прогнози, як йдеться у звіті Британського центру економічних і ділових досліджень. Адже на відміну від інших провідних держав світу, у 2020-му КНР уникла економічної рецесії.

Ба більше, зуміла вийти в невеликий, але плюс – 2% приросту ВВП. Основний конкурент Піднебесної у боротьбі за торговельне лідерство – Сполучені Штати – сильно постраждали від пандемії коронавірусу.

Частково збитки вдалося компенсувати – коштом монетарної політики та податкових пільг. Але через політичні розбіжності, припускають в аналітичному центрі, без державної допомоги можуть залишитися близько 14 мільйонів американців.

Наступного року на США чекає значне пожвавлення. Й у наступні три роки ВВП наростить майже 2%. Водночас Китай щороку додаватиме по більш як 5,5% – до 2025-го року. Та по 4,5% – до 2030-го. За останні 20 років частка Китаю у світовій економіці зросла майже уп`ятеро – з 3-х з половиною до майже 18%.

Нагадаємо, що відносини між Сполученими Штатами Америки та Китаєм продовжують загострюватися.

У вівторок, 21 липня, американська адміністрація зажадала від Китаю закриття дипломатичної місії в місті Х’юстоні. Після чого, за даними джерел Reuters, в Пекіні пригрозили США кроком у відповідь.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні