Катар розробляє родовище в Перській затоці

Поділитися:

Qatar Petroleum прийняла остаточне інвестиційне рішення по реалізації проекту по розробці родовища “Північне” (східний проект) і будівництва на його базі заводу зі зрідження природного газу (ЗПГ), який збільшить потужності Катару з 77 до 110 млн тонн ЗПГ на рік.

Родовище «Північне» – Південний Парс – надгігантське нафтогазове родовище, найбільше в світі. Знаходиться в центральній частині Перської затоки в територіальних водах Катару (Північне) і Ірану (Південний Парс).

Очікується, що видобуток почнеться в IV кварталі 2025 року, крім ЗПГ- завод буде виробляти етан, зріджений вуглеводневий газ, сірку і гелій.

Рішення було оголошено під час підписання EPСC-контракту (контракт на проектування, закупівлю, будівництво і введення в експлуатацію) на будівництво заводу з консорціумом Technip Energies і Chiyoda Corporation.

Завод буде будуватися чотирма чергами на 8 млн т/г кожна. Загальна вартість проекту складе  28,75 млрд доларів.

За оцінкою директора з досліджень Wood Mackenzie Джайлза Фаррера, «виходячи з потужності, це найбільший проект в історії, а за вартістю, ймовірно, стане найбільшим ЗПГ-проектом, санкціонованому в цьому році».

Нагадаємо, що на українських АЗС продовжує дорожчати скраплений газ. Так, за даними Консалтингової групи «А-95, тільки за минулі вихідні середня вартість автогазу збільшилася на 19 копійок за літр, до 13 гривень 95 копійок.

Раніше повідомлялося, що «ПриватБанку» заборонили повернення 247 автозаправних станцій, які в 2016 році фінустанова передала в лізинг 15 компаніям, пов’язаних з групою «Приват». Згідно з рішенням Господарського суду Києва, заборонено обмежувати користування цими заправками їх компаніям-орендарям.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 22:57
Фахівці оцінюють суму вкраденого в десятки мільйонів доларів
20 Квітня 2021 року - 22:28
Місцеві "аналітики" провину за таку шкоду поклали на українську сторону
20 Квітня 2021 року - 21:30
До набрання чинності, виконавці могли стягувати кошти тільки за несплату...
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...