Кабмін зобов’язав лісгоспи направляти до 30% прибутку на відтворення лісів

Поділитися:

Українські державні лісгоспи віддаватимуть третину своїх доходів на відновлення лісів. Це передбачено постановою, яку ухвалив Кабінет міністрів.

Відповідно до цього документа, державні лісогосподарські, лісозахисні, інші підприємства, які входять до сфери управління Держагентства лісових ресурсів, мають перераховувати до державного бюджету не 80%, як раніше, а тільки 50% свого прибутку. Проте за умови спрямування 30% чистого прибутку на купівлю необоротних активів, які необхідні для заходів із охорони, захисту, використання і відтворення лісів.

Держава щороку контролюватиме, чи дійсно 30% чистого доходу лісгоспи спрямовували на поповнення державного лісового фонду.

Відомо, що термін дії постанови встановлено з 1 липня 2021-го по 31 грудня 2024-го.

Нагадаємо, в Україні стартує еко-проєкт «Зелена країна», який передбачає упродовж найближчого десятиріччя збільшення на один мільйон гектарів площі лісів. Указ про це було підписано президентом Володимиром Зеленським в рамках виступу на форумі «Україна 30. Екологія».

Також ми писали, що Міністерство екології має намір ввести в країні новий екологічний податок, який направлять на фінансування кліматичної нейтральності України.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо