Mind опублікував макроекономічний прогноз, згідно з яким є підстави вважати, що Кабмін буде вести політику девальвації гривні.
Загальну ситуацію найкраще охарактеризувати так: поступове але планомірне зниження вартості гривні щодо світових валют з рідкісними періодами зміцнення і стабілізації курсу. Пояснимо, чому так.
Девальвація — робочий інструмент для наповнення бюджету. Український бюджет багато в чому залежить від ПДВ на імпорт. Таким чином, вартість імпортованих товарів в перерахунку на національну валюту стане вище, що призведе до великих податкових відрахувань.
Також девальвація вигідна великим українським експортерам, які при подібних коливаннях курсу впевненіше тримають свої позиції серед конкурентів на світовому ринку.
Періоди зміцнення і стабільності будуть викликані тим, що Україна робитиме великі платежі в рахунок погашення міжнародних зобов’язань, а в таких умовах вигідно, щоб національна валюта була дорожче і стабільніше.
Ще один аргумент на користь того, що девальвації бути — квітневі поправки до бюджету, суть яких була в зміні цільового курсу пари гривня/долар від раніше запланованих 27,5 до 29,5. Більш детально про це написано тут.
Нагадаємо, що раніше ми повідомляли, що Україну чекає девальвація і скорочення валютних резервів без участі МВФ.