Кабмін взяв курс на девальвацію гривні

Поділитися:

Mind опублікував макроекономічний прогноз, згідно з яким є підстави вважати, що Кабмін буде вести політику девальвації гривні.

Загальну ситуацію найкраще охарактеризувати так: поступове але планомірне зниження вартості гривні щодо світових валют з рідкісними періодами зміцнення і стабілізації курсу. Пояснимо, чому так.

Девальвація — робочий інструмент для наповнення бюджету. Український бюджет багато в чому залежить від ПДВ на імпорт. Таким чином, вартість імпортованих товарів в перерахунку на національну валюту стане вище, що призведе до великих податкових відрахувань.

Також девальвація вигідна великим українським експортерам, які при подібних коливаннях курсу впевненіше тримають свої позиції серед конкурентів на світовому ринку.

Періоди зміцнення і стабільності будуть викликані тим, що Україна робитиме великі платежі в рахунок погашення міжнародних зобов’язань, а в таких умовах вигідно, щоб національна валюта була дорожче і стабільніше.

Ще один аргумент на користь того, що девальвації бути — квітневі поправки до бюджету, суть яких була в зміні цільового курсу пари гривня/долар від раніше запланованих 27,5 до 29,5. Більш детально про це написано тут.

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли, що Україну чекає девальвація і скорочення валютних резервів без участі МВФ.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ