Кабмін оприлюднив меморандум між Україною і МВФ

Поділитися:

Міжнародний валютний фонд опублікував повну версію Листа про наміри і Меморандуму про економічну та фінансову політику в рамках програми “Stand-by”, частиною якої з недавніх пір стала Україна. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У положеннях підтверджується, що країна отримає від МВФ кредит розміром в 5 млрд доларів з 18-місячним терміном виплати. Документ був укладений між МВФ, українським Кабінетом міністрів і Національним банкою України на найближчі 2020-2021 роки.

Документ містить не тільки загальні положення про співпрацю, а й певні норми, при виконанні яких Україна зможе отримати ще чотири транші з боку МВФ. У цьому місяці Україні перерахують першу суму розміром в 2,1 млрд гривень.

З положеннями документа детальніше можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що перший транш можна назвати взаємозаліком між МВФ і Україною, так як фактично вся його сума розміром в 2,1 млрд доларів піде на виплати країни за зовнішніми боргами, які потрібно буде погасити вже в поточному році. Йдеться, як і про старий кредиті з організацією, так і про інші борговиі зобов’язання країни по відношенню до зовнішніх кредиторів державного боргу.

Для укладення угоди з МВФ українській державі довелося виконати цілий перелік умов, починаючи від банківського закону і закінчуючи відкриттям ранку землі, які отримали великий резонанс серед української спільноти, парламентаріїв та експертів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Травня 2021 року - 22:30
Підвищення передбачено в бюджеті України на 2021 рік
18 Травня 2021 року - 19:59
Найбільш популярною сферою для українців, які шукають роботу, залишається торгівля
18 Травня 2021 року - 18:30
Отримання Україною цієї позики було остаточно прийнято 11 травня на...
18 Травня 2021 року - 15:30
Представники природоохоронної організації обіцяють застосувати всі юридичні засоби, щоб зупинити...