JP Morgan дав прогноз щодо вартості нафти

Поділитися:

Аналітики одного з найбільших банків світу JP Morgan вважають, що ціни на нафту можуть значно зрости через ситуацію навколо України, повідомляє Bloomberg.

«Геополітична напруга між Росією та Україною, що існує останнім часом, збільшує ризик суттєвого зростання в цьому кварталі», — вважають аналітики.

У компанії змоделювали ситуацію, коли вартість бареля нафти досягне 150 доларів за барель. Відтак, якщо ціна на нафту досягне зазначеної позначки, темпи зростання ВВП у світі в першій половині року можуть скоротитися до 0,9% (зараз очікується зростання на рівні 4,1%), попереджають економісти.

Крім того майже вдвічі може зрости інфляція — до 7,2%. Це змусить центробанки країн світу ще більше посилювати валютну політику.

«‎Потрясіння на ринку нафти в минулому не раз викликали циклічний спад [в економіці]», — пояснили в JP Morgan.

Аналітики зазначили, що не врахували у своєму прогнозі вплив військового конфлікту між Україною та Росією, якщо він відбудеться, на фінансовий ринок, а також наслідки можливих американських санкцій проти Москви, які можуть бути запроваджені у разі її вторгнення.

Після того, як єменські хусити завдали удару по Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати), на нафтовому ринку почалися побоювання з приводу можливих перебоїв. В результаті ціни на нафту підскочили до рекордного максимуму за останні сім років.

Тим не менш, ОПЕК, як і раніше, планує збільшити видобуток нафти в лютому 2022 року.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо