Іспанія перейде на 4-денний робочий тиждень

Поділитися:

Уряд Іспанії оголосив про початок експерименту довжиною в три роки. Йдеться про перехід на 4-денний робочий тиждень, на розробку і переклад теорії в практику виділено близько 50 млн євро. Гроші, в тому числі підуть і на підтримку тих підприємств, які увійдуть в число учасниць цього пілотного проекту.

Важливим пунктом і однією з головних умов для участі є збереження зарплати для працівників на тому ж рівні. Робочий тиждень замість 40 буде тривати 32 години.

Одна з головних ідей в тому, щоб збільшити продуктивність праці при меншій кількості робочих годин. Пілотний експеримент покликаний продемонструвати всі плюси такого рішення, а крім того, компанії-учасниці будуть своїм прикладом мотивувати інших скоротити робочі години.

Цікаво, що в Японії вже підбили підсумки подібного експерименту. Зокрема, в компанії Microsoft Japan введення 4-денного робочого тижня дозволило заощадити близько 25% електроенергії, при цьому зростання продуктивності праці відзначене в межах 40%. Також важливо і те, що скорочення робочого тижня на 8 годин показало, що документів стали друкувати на 60% менше.

Раніше повідомлялося, що «Укрпошта» буде працювати за новим графіком, без вихідних.

Також ми писали й про те, що можна економити час на візитах до органів соцзахисту. Тепер оформити допомогу та субсидії можна онлайн.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо