Інвестори все менше цікавляться українськими газосховищами

Поділитися:

У прес-службі АТ “Укртрансгаз” повідомили, що операції з газом, який зберігається в підземних сховищах (ПСГ) в режимі “митний склад”, з перших чисел квітня заблоковані через неузгодженість у законодавстві.

Відомо, що з 1 квітня 2021 року Енергетична митниця почала декларування зберігається в режимі “митний склад” газу в одиницях енергії відповідно до закону “Про митний тариф” від 4 червня 2020 року. Цей закон вимагає додатковий облік в кВт-год.

Однак депутати Верховної Ради ще не прийняли в другому читанні законопроект №2553, яким повинні бути внесені зміни до чинних законів для переходу на облік в одиницях енергії.

“Неврегульованість цієї ситуації може привести до зниження привабливості українських газосховищ в очах іноземних замовників послуг. Компанії-нерезиденти з 24 зарубіжних країн в 2020 році зберігали в українських ПСГ в режимі” митний склад “10 млрд куб. М природного газу або більше третини від усіх запасів газу в ПСГ. і саме використання режиму “митний склад” – звільнення від сплати митних платежів та ПДВ протягом 1095 днів – стало одним з ключових чинників привабливості вітчизняних газосховищ на газовому ринку ЄС “, – відзначають в УТГ.

Слід зазначити, що на сьогодні в ПСГ України в цьому режимі зберігається 5,6 млрд куб. м газу, з яких 5 млрд куб. м належить іноземним компаніям.

Нагадаємо, що в НАК Нафтогаз повідомили, що Україна починає весну з найбільшими за десть років запасами газу в підземних сховищах.

Раніше повідомлялося, що згідно з даними, опублікованими ТОВ «Оператор ГТС України», обсяг газу в підземних сховищах України станом на 13 березня зменшився до 17,178 млрд куб. м, при цьому скорочення запасів за тиждень – 616,96 млн куб. м, або 3,47%.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Травня 2021 року - 22:34
Йдеться про «Весняний шторм», навчання проходитимуть в Естонії
17 Травня 2021 року - 21:58
Про це оголосили під час другого Diia Summit
17 Травня 2021 року - 21:01
Загальнодоступні дані – це знеособлена інформація
17 Травня 2021 року - 20:02
Нині в США діють антидемпінгові мита на китайську сталь за...