«Інвестори йдуть не через відсутність інвестнянь, а через відсутність реформ» – ексміністр

Поділитися:

Головою оновленої наглядової ради державної установи “Офіс із залучення і підтримки інвестицій UkraineInvest” став голова фракції Верховної Ради “Слуга народу” Давид Арахамія.

До складу ради також увійшли: заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев’янко, міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, виконавчий директор “Українського будинку в Давосі” Олександр Чопівський і народний депутат Галина Янченко.

UkraineInvest – урядовий офіс із залучення і підтримки інвестицій, створений у 2016 році для залучення прямих іноземних інвестицій та допомоги існуючим інвесторам у розширенні свого бізнесу в Україні. UkraineInvest є постійно діючим дорадчим органом при Кабінеті Міністрів. Раніше головою наглядової ради, UkraineInvest був Ліван Варшаломідзе.

Цю тему обговорили в ефірі телеканалу “Перший Діловий” з міністром Кабміну 2016 – 2019 років Олександром Саєнком.

“За останні два роки робота Укрінвесту була, скажемо прямо, незадовільна. Можна говорити про ефект пандемії, звичайно, але лише за 20-й рік ми маємо відтік іноземних інвестицій в Україну майже на 900 мільйонів доларів. Ми бачимо динаміку по першому кварталу 2021 року, і перший квартал нам показав, що ми маємо мінус 9,5% іноземних інвестицій порівняно з минулим роком. Ми бачимо, що інвестори йдуть з України. Тому питання – не хто очолить наглядову Раду, і не в законі про інвестиційні няні. А у відсутності судової реформи, реформи правоохоронних органів. І багатьох важливих структурних реформ”, – зазначив експерт.

Також він розповів, що проведені опитування різними бізнес-асоціаціями свідчать про те, що питання інвестнянь не є пріоритетом. Вони говорять про чесні й справедливі суди, про рівні правила гри, про ефективну регуляцію, про реформи правоохоронних органів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні