«Індустріальні парки в Україні тільки номінальні» – експерт

Поділитися:

Між державами відбувається постійна конкуренція за залучення інвестицій. У цій грі індустріальні парки – як частина ринку комерційної нерухомості – виступають дієвим механізмом.

У чинному законодавстві індустріальний (промисловий) парк (ІП) визначається як земельну ділянку промислового призначення площею до 700 гектарів з відповідною інфраструктурою, необхідною для забезпечення роботи виробничих підприємств, які на ньому розташовані.

Згідно з даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, на 2020 рік до Реєстру індустріальних парків були внесені близько 50 об’єктів. Найбільше їх в двох регіонах – Львівському та Київському.

Про своє ставлення до такої ситуації розповіла Наталія Кацер-Бучковська, засновник фонду стабільного розвитку.

“Все залежить від того, яким чином змодельовані ці так звані індустріальні парки, яку мету ставить за собою законодавець, регуляторні органи, для чого їх імплементовувати в економіку.

Насправді, індустріальних парків в Україні є 40, але вони є номінальними: вони не мають жодних податкових пільг, по факту – це тільки назва. І відповідно вони не працюють так, як це відбувається в інших державах.

Сьогодні, зрозуміло, що після 8 місяців економічного спаду, коронакризи, держава потребує певних стимулів для підтримки та розвитку економіки. Тому індустріальні парки є дуже хорошим стимулом для залучення інвестицій і власне збільшення експорту, створення робочих місць, якоїсь певної доданої вартості” – зазначає спеціалістка.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Червня 2021 року - 23:00
Рівень мінімальної зарплатні середнього медперсоналу підвищено до 13,5 тисяч гривень,...
18 Червня 2021 року - 22:00
Кому і скільки видавати грошей - вирішуватиме місцева влада.
18 Червня 2021 року - 13:22
Відповідно до прийнятого законопроекту вже з 1 вересня 2021 року...