«Гроші, що йдуть в офшори та з офшорів, контролюються юрисдикціями різних країн» – експерт

Поділитися:

На початку жовтня понад 600 журналістів-розслідувачів оприлюднили масив документів 14 компаній, які реєстрували та обслуговували офшорні фірми понад 300 чиновників із 90 країн світу. Вони увійшли до історії як Pandora Papers.

У 2016 році понад 11 мільйонів файлів було вилучено з панамської юридичної компанії Mossack Fonseca. Вони продемонстрували, що видатні політики, бізнесмени та надбагаті люди використовували офшорні рахунки. Цей витік конфіденційних документів у народі називається «панамагейт».

Офшоринг є цілком законним явищем. Офшорними називають країни, які пропонують особливі умови для ведення бізнесу нерезидентам.

Люди та компанії можуть використовувати офшорні рахунки, щоб уникнути несприятливих обставин, пов’язаних зі зберіганням грошей у банку у своїй країні. Власник офшорних банківських рахунків менше зазнає арешту з боку органів влади. Проте більшість суб’єктів господарювання роблять це, щоб уникнути податкових зобов’язань.

За даними Національного бюро економічних досліджень США сьогодні приблизно 15% всіх країн світу є податковими гаванями. Більшість із них — маленькі та багаті. Оскільки офшорна компанія є нерезидентом та здійснює свої операції за кордоном, вона не пов’язана місцевими корпоративними податками у країні, де зареєстрована. Іншими словами, якщо компанія зареєстрована на Багамських островах, то не підлягає оподаткуванню місцевими корпоративними податками, оскільки займається операціями за межами Багамських островів.

Подробиці теми розповів юрист-міжнародник Олексій Бебель в ефірі телеканалу “Перший Діловий“.

«Використання офшорів можна умовно поділити на два види. У першому випадку це може бути абсолютно кримінальна історія, яка включає ухилення від сплати податків та інші махінації. Наприклад, переказ корупційних грошей. Зазвичай теми про кошти, які знаходяться в офшорах, є досить закритими й коли спливають подібні розслідування, виникають відповідні питання», — сказав він.

Також фахівець зазначив, що особисто не вірить у випадкові журналістські розслідування про офшори. Він каже, що просто так доступ до таких документів просто неможливо отримати. А тим більше у таких кількостях.

«Моя особиста думка полягає в тому, що до подібної інформації журналісти не могли просто випадково отримати доступ. Якщо брати до уваги останнє розслідування з Pandora Pappers. І раніше теж були схожі скандали. У будь-якому випадку про яку б країну не йшлося – там банки ніколи не дадуть інформацію про ті чи інші операції. Навіть у країнах офшорах. Отримати просто так документи «звідкись там». Ну, я в це не вірю. Ці закриті системи звичайно починають з часом потроху розкриватися, адже рік у рік їм все складніше працювати із законодавством. Тому що гроші, які приходять до офшорів, зазвичай завжди контролюють великі фінансові регулятори», – сказав він.

Нагадаємо, що п’ятий президент України Петро Порошенко знову потрапив під приціл незалежних експертів у боротьбі з корупцією.

Як відомо, компанія OCCRP проаналізувала документи та виявила на початку 2010 року, що Порошенко нібито отримав контроль над шістьма офшорними компаніями, через які купував дорогі предмети інтер’єру та мистецтва.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Грудня 2021 року - 9:10
Аварія сталася 1 листопада
3 Грудня 2021 року - 9:01
З 1 грудня 2021 року в Україні підвищили прожитковий мінімум...
3 Грудня 2021 року - 7:42
Техніка вже заступила на бойове чергування на курильському острові Матуа
2 Грудня 2021 року - 22:22
В Україні відкриють 100 офлайн-центрів підтримки для надання допомоги під...