Газзбути заявили про збитки через «Нафтогаз»

Поділитися:

Українські газопостачальні компанії скаржаться, що НАК «Нафтогаз» продає природний газ не за «фіксованою» вартістю (по 6,99 грн за кубометр), а на 2−3 гривні дорожче, а вони йдуть у мінус.

На думку експертів, урядове рішення щодо граничної ціни на газ стало підставою для гравців ринку скаржитися в суди, збитки яких у підсумку оплатять споживачі газу.

У Центрі світової економіки та міжнародних відносин НАНУ переконані, що відповідна урядова постанова нав’язала учасникам ринку працювати у збиток, що в результаті матиме негативні наслідки.

Експерти зазначають: згідно з законодавством, якщо діяльність ліцензіата обмежене регулюванням, через що змушений реалізовувати “блакитне паливо” нижче ринкової ціни, то різницю має покрити той, хто встановив це обмеження.

Фахівці додають, що учасники ринку в опитуваннях стверджують, що збираються йти в суди через постанову уряду. Відтак, суд може зобов’язати уряд компенсувати мільярди збитків.

Раніше ми повідомляли, що Міненергетики не має точної інформації про кількість “блакитного палива” у підземних сховищах «Нафтогазу».

Також ми писали, що узв’язку з аварійними відключеннями здорожчала електрика в Україні. Експерти прогнозують також, що з квітня може ще більше піднятися ціна на електрику – до 5,5 грн за 1 кіловат.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
25 Вересня 2021 року - 21:58
Оскільки електричні моделі не є транспортними засобами - їх використовуватимуть...
25 Вересня 2021 року - 21:05
Справу досі не передано до суду через затягування процесу одним...
25 Вересня 2021 року - 20:15
Також можна буде оформити субсидії і соцдопомогу для малозабезпечених.
25 Вересня 2021 року - 18:01
Держстат підрахував, на скільки впало споживання основних видів харчових продуктів.