Газпром скоротив транзит газу

Поділитися:

Російський газова компанія «Газпром» скоротила транзит газу по магістральному газопроводу “Ямал-Європа” до десятої частини від сукупної пропускної потужності магістралі. Про це свідчать дані європейських магістральних операторів.

Відзначимо, що мова йде про маршрут транзиту, який проходить через країни Польщі та Білорусі. Іншими словами, “Газпром” майже повністю припинив транзит газу через операторів, зокрема, компанія скоротила транзит газу через Польщу майже до нуля.

При цьому вказується, що це не запланований ремонт або інша технічна причина через які б потік палива зміг припинитися, тому що планова зупинка подачі щорічно обмовляється заздалегідь і в цьому році припадає на числа 6-11 липня.

Також вказується, що за загальними підсумками минулого тижня за період 19 травня в рамках щоденних аукціонів було затребувано 93% потужності магістралі, а в інші дні відсоток падав все нижче і в кінцевому підсумку на момент 24 і 25 травня склав по 10% на добу . Таке значення в кількісному показнику  дорівнює 9,3 млн кубометрів на добу.

Як повідомлялося раніше, російський газовий монополіст «Газпром» скоротив виручку від експорту газу. У січні – лютому поточного року виручка російської компанії впала на 51,3% до 5,05 мільярдів доларів.

У лютому «Газпром» експортував 14,2 мільярдів кубометрів газу, що на 22,5% менше, ніж роком раніше.

Читайте також
19 Червня 2024 року - 8:27
Від початку російського широкомасштабного вторгнення аграрний сектор зазнав збитків на...
18 Червня 2024 року - 18:47
Нового підвищення тарифів на світло в Україні найближчим часом не...
18 Червня 2024 року - 16:54
Кабінет Міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Міністерством розвитку...
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...