«Газ за пільговими умовами – це майданчик для зловживань, його зможуть перепродавати» – експерт

Поділитися:

Нерезиденти, які нині накопичили у вітчизняній ГТС близько 600 мільйонів кубометрів газу – нарощують реекспорт з України на тлі рішення Кабінету Міністрів, що зобов’язав приватні компанії з 1 cічня по 30 квітня 2022 року продавати 20% свого газу на українській енергетичній біржі, а також обмежив 25% націнку на блакитне поливо для агровиробників.

Хлібороби своєю чергою вже заявили – не могли придбати природний газ за пільговими умовами, оскільки приватні трейдери не були готові продавати його за такими цінами, а затримка на кілька днів у постачанні газу призведе до надзвичайного стану в хлібопекарській галузі.

Експерти своєю чергою вже констатують – рішення урядовців хоча й має на меті підтримати виробників, а відтак і стримати подорожчання, має безліч невизначеностей, що своєю чергою можуть створювати більше негативні чинники у вигляді зловживань і махінацій.

Тож, чи дійсно Україна заганяє себе у нову пастку – говорили із гостем ефіру на телеканалі «Перший Діловий» – доктором економічних наук Василем Надрагою.

«Будь-яке рішення, яке приймає управлінець в економіці, воно повинне відповідати на декілька питань. Головне з них таке – треба розуміти, що треба зробити, кому треба зробити і коли зробити. Сьогодні ми з вами обговорюємо тему, відповідно до якої обговорюється те, що треба підтримати, щоб не було зростання цін, в тому числі й на хліб. Але алгоритм, котрий пропонується, він не дає можливості безпосередньо зробити так, щоб ціна на хліб була дещо коректніша для населення, ніж тоді, коли буде зростати ціна на газ. Ми сьогодні зіштовхуємося з ситуацією, коли постанова декларує газ, а нам треба вийти на остаточну нашу мету. Мета – це ціна на хліб. Тому алгоритм повинен бути побудований таким чином, щоб той, хто виробляє хліб, і коли цей хліб доходить до покупця – він повинен бути коректний за ціною», – зазначив Надрага.

Фахівець стверджує, що газ за пільговими умовами – це майданчик для зловживань.

«Сьогодні ми говоримо тільки про газ. Газ – це тільки складова ціни на хліб. Алгоритм повинен бути побудований таким чином, щоб хліб, який виробляє той чи інший виробник – він повинен отримувати підтримку за той хліб, що він зробив. А ми кажемо, а «ти маєш купити газ». Отут є майданчик для зловживань. Як купив газ начебто для хліба, а по факту – відіслав кудись іншим. Газ це є складова, а алгоритмом є ціна на хліб. Підтримка ціни на хліб повинна бути побудована на тому, що треба працювати з хлібом вже. А не з тим, хто у кого, на яких умовах бере газ», – додав експерт.

 

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ