«ГарПок» оштрафував «зелених енергетиків»

Поділитися:

Виробники енергії з поновлюваних джерел (ВДЕ) вперше отримали рахунки від ДП “Гарантований покупець” за небаланси (різницю між прогнозом виробника і фактично виданої їм електроенергією в енергосистему). Про це повідомили в прес-службі ДП “Гарантований покупець”.

“Наприкінці минулого тижня ми вперше направили виробникам електроенергії (з ВДЕ) акти прийому-передачі частки відшкодування вартості врегулювання небалансів. Можемо констатувати, що з введенням фінансової відповідальності за небаланси прогнозування виробників однозначно покращився”, – говорять експерти “ГарПок”

Крім того, фахівці прийшли до спільного висновку, що формула розрахунків компенсації небалансів дає стимул виробникам з ВДЕ покращувати власні прогнози. Це позитивно вплине на стабільність роботи енергетичної системи України, тому що виробники будуть більш обережними в прогнозуванні свого вироблення.

Нагадаємо, що в Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та комунпослуг (НКРЕКП) запланували найближчим часом внести зміни до кошторису для ДП «Гарантований покупець». Вони торкнуться надання додаткових коштів компанії для обслуговування суден – близько 2,7 млн ​​гривень. Це майже вдвічі більше, ніж було заплановано раніше.

Раніше повідомлялося, що в Антимонопольний комітет звернулася громадська організація «Ліга антитрасту» з питанням про незаконну державну допомогу «зеленої» генерації, звинувачуючи в неконтрольованому субсидуванню, і запрошенням приєднатися до його підписання всіх, чиї права порушуються.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
Рейтинг
5 Березня 2021 року - 8:28
На даний момент Україна знаходиться між Джібуті і Мавританією
5 Березня 2021 року - 7:41
В Україні хочуть заборонити чиновникам мати подвійне громадянство
4 Березня 2021 року - 21:56
Переселенці у майбутньому зможуть отримати іпотеку під більш довгий термін...
4 Березня 2021 року - 13:59
За прийняття цих законопроектів в першому читанні проголосували менше мінімально...