ФОП масово закриваються

Поділитися:

За даними на лютий 2022 року, в Україні зафіксовано рекордну кількість закриттів ФОП. Їх стало на 36 тисяч менше. Необхідно додати, що відкриттів підприємств виявилося менше.

З початку місяця до 14 лютого в Україні відкрилося близько 26 тисяч ФОП, при цьому закрилося 36,6 тис. – різниця в 10 тисяч. У січні таких контрастних даних між підприємствами, що відкрилися і закрилися, не було (23,9 тис. відкритих ФОПів проти 23,3 тис. закритих). Динаміка змінилася на негативний бік дуже різко.

Причин такої ситуації із підприємствами існує кілька. Голова Правління Асоціації малого та середнього бізнесу Києва Максим Тютюнников пояснює, що однією з них міг стати закон про обов’язкове встановлення касових апаратів. Другою причиною ймовірно стала енергетична криза, через яку відбулося значне зростання комунальних платежів та оренди приміщень. І третя причина полягає у напруженому інформаційному полі, внаслідок якого багато підприємців вирішили мінімізувати свої ризики у разі погіршення ситуації у країні. Також вплинуло на закриття ФОП та підвищення податків на них внаслідок змін політики у сфері прожиткового мінімуму.

Раніше ми повідомляли, що ФОП планують зменшити штрафи за відсутність РРО.

Також стало відомо, скільки прибутку отримали держпідприємства. Згідно з моніторингом ефективності управління майном, загальний прибуток за період 9 місяців склав 21,3 млрд грн.

Читайте також
19 Червня 2024 року - 8:27
Від початку російського широкомасштабного вторгнення аграрний сектор зазнав збитків на...
18 Червня 2024 року - 18:47
Нового підвищення тарифів на світло в Україні найближчим часом не...
18 Червня 2024 року - 16:54
Кабінет Міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Міністерством розвитку...
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...