Естонія вимагає впустити в країну українських заробітчан

Поділитися:

Естонці побоюються, що в цьому році урожай полуниці пропаде. Якщо уряд не дозволить впустити в країну українських працівників, урожай збирати буде нікому.

Як заявили в четвер, 21 травня, керівники Естонського союзу виробників полуниці, Естонського садівничого союзу і Естонської сільськогосподарсько-торгової палати, сезон вже практично в розпалі. Цього року поспіє близько 800 гектарах полуниці, з яких можна зібрати близько двох тонн ягоди.

Разом з тим безвідповідальні політики не хочуть, щоб 1500 виконавчих український допомогли зібрати цей урожай і доставити його естонським споживачам. Нехай залишається гнити на полях, – йдеться в заяві трьох організацій.

Там також додали, що вже подали звернення до міністра сільського життя Арво АЛЛАР з проханням повернути на поля українських заробітчан.

Фермери також назвали “образливими” промови міністра внутрішніх справ березні Хельме про те, що вони вважають працю українська праця “рабським”, проте визнають, що в умовах епідемії коронавируса естонці, що залишилися без роботи, “не приїдуть збирати ягоду, у них немає достатнього інтересу до цієї роботи, а купувати і їсти полуницю вони готові “.

Нагадаємо, в Польщі місцева влада переживають за врожай. Через карантинних обмежень сезонний робочі можуть не доїхати до місця роботи.

Як повідомили в п’ятницю, 15 травня, в польській Асоціації переробників, урожай може пропасти без українських заробітчан.

В Асоціації нагадують, що Польща – одна з найбільших виробників фруктів і овочів. Урожай уже готовий, але без робочих аграріїв чекають великі збитки.

На сьогоднішній день поляки як ніколи раніше відчувають дефіцит в сотнях тисяч робочих рук з України.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...
14 Квітня 2021 року - 17:24
У 2020 році економічний ефект від діяльності Національного антикорупційного бюро...
14 Квітня 2021 року - 17:15
Діти, котрі пробули в дитсадку довше інших однолітків, виростають в...