Експерти розповіли про подорожчання продуктів

Поділитися:

Провідні економісти країни вважають, що подорожчання продуктів в Україні є сезонним явищем, найближчим часом будуть зростати ціни на овочі, хліб і яйця.

“Все, що зараз відбувається на наших полицях, абсолютно очікувано. Згадаймо минулий рік. У нас щороку, починаючи від Нового року до травня, коли надходять перші овочі і фрукти нового врожаю з відкритого грунту, стрімко зростають ціни. Причому ці гойдалки цінові у нас десь до 100-150% доходять. Будь ласка, буряк за січень зросла на 17%, ми ж розуміємо, що вже почалося. Це нормальне явище “, – сказав експерт.

Відомо, що за станом на початок місяця ціни на борщовий набір, крім картоплі та буряків, по всім іншим видам були навіть дешевше, ніж на аналогічну дату минулого року.

“Нас чекає досить серйозне зростання цін на овочі, традиційно сезонний, як завжди. А що стосується хліба, соняшникової олії, яєць – по хлібу буде зростання однозначно, 1,5-2% на місяць, яйця – хочу нагадати, що перед Великоднем побачимо зростання. М’ясо навряд чи буде серйозно дорожчати “, – розповів економіст.

Нагадаємо, що згідно з даними Державної служби статистики, з початку року в Україні помітно подорожчали харчові продукти. Так, в січні ціни на їжу виросли на 1,4% в порівнянні з груднем 2020 року і на 5,9% рік до року. Економісти оцінюють, що в лютому ціни збільшилися ще на 1,2-1,5%.

Раніше повідомлялося, що Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що прискорення інфляції пояснюється об’єктивними факторами, проте є також і спроби монопольної змови і маніпуляцій на ринку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
16 Червня 2021 року - 18:35
У п'ятницю і на вихідних температура повітря сягне +27...+29.
16 Червня 2021 року - 14:18
Оголошено і нова дата закінчення карантину 3 31 серпня цього...
16 Червня 2021 року - 12:57
Загальна сума афери - 54 мільйони гривень
16 Червня 2021 року - 12:32
Закон тільки прийнятий, а експерти вже зайнялися аналізом