Експерти підрахували, скільки фруктів та овочів продають на українських базарах

Поділитися:

Стало відомо, що український ринок із продажу плодоовочевої продукції забезпечує 55% у секторі офіційної торгівлі та підприємництва. Інші 45% – неорганізована торгівля.

Міжнародний консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) провів аналіз ринку та дійшов висновків, що майже половина зазначеної продукції в країні реалізується «повз каси», через так званих «бабусь», які торгують переважно на стихійних ринках та базарах. Вони становлять значну конкуренцію до роздрібного бізнесу.

За даними ФАО, всього близько 40% усієї продукції припадає на мережевий роздріб. Проте самозабезпечення домогосподарств стрімко знижується, що позитивно впливає на бізнес.

Так, близько третини обсягів споживання овочів та фруктів українці вирощують самостійно, а це близько 54 мільярдів гривень на рік. Другим чинником впливу бізнесу є неорганізована торгівля, яка, як з’ясувалося, становить майже половину всього ринку. Третім, важливим фактором стали продажі продукції онлайн. Сучасність диктує свої умови, але на торгівлю плодоовочевих продуктів цей спосіб впливає прямо.

Тим часом, згідно з даними Державної служби статистики, ціни на яблука в Україні впали на 5,08 гривні або на 28%.

Також ми повідомляли, що Україна скоротила виробництво продукції тваринного походження.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ