Економіст розповів, як продовження карантину вплине на економіку

Поділитися:

Президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило зазначає, що введений посилений карантин на економіку сильного впливу не робить.

«Але і, на жаль, швидше за все на поширення захворюваності також сильного впливу не робить. Особливо враховуючи, що є певні області, які формально дотримуються карантинні вимоги. Але разом з тим, звичайно, є групи бізнесу, які від введення посиленого карантину серйозно страждають. Це сфера громадського харчування, сфера розваг, об’єкти розміщення та все те, що пов’язано з туристичною галуззю. І, звичайно, всі ті підприємства торгівлі, діяльність яких припинена в посилений карантин “, – повідомив експерт.

За словами економіста, слід враховувати, що це не тільки юридичні особи, а й фізичні особи-підприємці.

Таким чином, кількість підприємств, діяльність яких буде припинена в разі продовження посиленого карантину, досить велике. При цьому для економіки вплив продовження посиленого карантину буде не таким істотним, але за чисельністю підприємств, діяльність яких припинена, вплив буде значним.

“Ми вже бачимо протести, які були з боку бізнесу перед тим, як починався посилений карантин. І ці протести показали, що є досить велика соціальна маса, яка буде проти продовження посиленого карантину”, – резюмує Ярослав Жалило.

Нагадаємо, що в Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) оновили перелік країн відповідно до реальної ситуації і статистики захворюваності коронавірусом. Всього в ньому є 194 країни, всі вони є членами ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я). Показник захворюваності – кількість тих, хто інфікований вірусом COVID-19 на кожні 100 тис. населення.

Раніше повідомлялося, що в поточному, 2021 році, може статися, що світова економіка зросте на 4 відсотки. Але так буде за умови, якщо у всіх економічно розвинених країнах будуть масово впроваджуватися вакцини від COVID-19 протягом усього року.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
26 Січня 2021 року - 18:03
Надалі влада розраховує на результати розслідування, яке зараз проводить АМКУ...
26 Січня 2021 року - 16:29
Йдеться про мільйонні збитки та підозру, що була оголошена через...
26 Січня 2021 року - 16:02
Пріоритетні дії спрямовані на те, щоб повернути довіру громадськості до...
26 Січня 2021 року - 15:03
Таке рішення було прийнято на період проведення переговорів