«Два локдауна завдали страшного удару по економіці України» – експерт

Поділитися:

У квітні 2021 року українське промислове виробництво зросло на 13% в порівнянні з тим же місяцем 2020 року. Це випливає з даних Державної служби статистики без коригування на ефект календарних днів. З ним – на 12,5%

При цьому, якщо порівнювати з березнем 2021 року, промислове виробництво в квітні знизилося на 3,2%, проте з урахуванням сезонного коригування – зросло на 2,7%.

Минулого місяця збільшилися показники по основних галузях (до квітня 2020 року, без коригування): добувна промисловість і розробка кар’єрів – обсяги збільшилися на 6,9%; переробна – виросла на 18%; постачання електроенергії, газу та кондиціонованого повітря – зросли на 4,5%.

У регіональному розрізі найбільше зростання виробництва зафіксовано в Чернівецькій (+ 103%), Тернопільській (+ 46%), Закарпатської (+ 42%), Волинській (+ 41,8%) областях.

Відзначимо, що за підсумками січня-квітня зростання промисловості в Україні склало 1,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Тоді як роком раніше був зафіксований спад в 7%.

Подробиці теми розповів експерт з міжнародних питань Валентин Стефанович в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Безумовно два локдауна це багато. Це страшний удар по економіці й ми намагаємося гідно вийти з цієї ситуації. Що кажуть міжнародні експерти? Вони говорять про те, що Україні необхідно все-таки більше розвивати напрямок з залучення інвестицій. Беремо досвід тих же Сполучених Штатів Америки – все виробництво знаходиться в Китаї. Беремо досвід інших держав: Великобританії, Німеччини – вони теж намагаються знайти ті локації, де їм найзручніше. Але нині там України немає. А ми прекрасно можемо інтегруватися в цей міжнародний процес. І коли в нашу країну підуть мільярди, тоді можна буде говорити про істотний прорив в економіці. Поки що ми гідно виходимо з ситуації з кризою і коронавірусом», – вважає експерт.

При цьому фахівець прокоментував питання того, чому Україні на поточний момент досить складно відкриваються простори для торгівлі з іншими країнами..

«Що стосується нових ринків для України. Я вважаю, що Латинська Америка та Африка – це досить проблемні ринки для України, як з точки зору логістики, так і з точки зору відстані. Я б звернув увагу на інші ринки, які зараз дійсно активно розвиваються. Це в першу чергу Китай, з яким потрібно поглиблювати співпрацю. Зараз наш уряд намагається скрізь і всюди встигнути, але на мою думку, країні потрібно зосередитися на тих речах, які зможуть принести їй максимальний прибуток», – сказав він.

Тим часом Національний банк повідомляє, що на тлі пом’якшення карантину бізнес поліпшив в травні оцінки економічного стану власних підприємств, а також перспектив діяльності.

Відповідний індекс очікувань ділової активності НБУ розраховує щомісяця.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу